дом Спорт Пета поредна победа за „Ботев” (Нови пазар)

Пета поредна победа за „Ботев” (Нови пазар)

0
Отборът на Нови пазар се радва след поредната победа. Снимка: Салим Салих

Продължава победната серия за футболистите на „Ботев” (Нови пазар). В среща от VI-тия кръг на Североизточната Трета лига те приеха на градския стадион в Нови пазар „Устрем Д” (Дончево) и ги победиха с 2:0. Головете паднаха още в първата част на двубоя, наблюдаван от многобройна публика в хубавото за края на септември време. Още в началото домакините взеха инициативата и с непрестанни атаки застрашаваха вратата на Иван Ангелов. В 17-та мин. при поредната атака на „Ботев” и опасно центриране в наказателното поле на гостите защитник на Дончево вместо да я изчисти заби топката в собствената си мрежа. Няколко минути след това при нова атака Йордан Милков намери с далечно центриране Калоян Петров. Той надбяга защитата на гостите, озова се очи в очи с вратаря и заби за втори път топката в мрежата. До края на първата част новопазарци имаха още изгодни за гол ситуации, но пропуски направиха нападателите Едис Ибрахим, Йордан Милков, Калоян Петров и Христо Станчев.
Второто полувреме в по-голямата си част премина в равностойна игра. Но с включването като резерва на Митко Митков (Бомбата) играта на домакините се раздвижи. Няколко бързи негови атаки едва не завършиха с отбелязването на нов гол във вратата на „Устрем Д”. Нови пропуски на нападателите лишиха отбора на „Ботев” (Нови пазар) от по-изразителна победа.
Петата поредна победа затвърди новопазарци на третото място в класирането с 15 точки, с три по-малко от лидерите „Дунав” (Русе) и „Лудогорец 1945” III (Разград).
В следващия кръг „Ботев” (Нови пазар) гостува в регионално дерби на „Волов” (Шумен), а „Устрем Д” (Дончево) приема у дома аутсайдера „Локомотив” (Русе).

предишна статияДнес започва приемът на документи за участие в президентските избори