дом Спорт Първа победа у дома на „Ендже“ (Царев брод)

Първа победа у дома на „Ендже“ (Царев брод)

0
"Ендже" (в червени екипи) - "Балкан" 4:1 Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ендже“ (Царев брод) победиха у дома с 4:1 гостите от „Балкан 1965“ (Градище) в мач от III-ти кръг от първенството в Централна група „Шумен“.
Двубоят се изигра в неделя по обяд и премина при доста ветровито време. Първото полувреме домакините използваха пълноценно силният вятър, който беше в тяхна страна и реализираха два гола във вратата на Петър Петров. Автори на попаденията бяха Адем Адем и Айхан Мустафа.
В началото на второто полувреме гостите от село Градище пообсадиха вратата на домакините и при едно от поредните атаки Хасан Зекерие намали резултата на 2:1 с гол от рамките на наказателното поле. Последваха нови атаки на гостите, които в тази част на мача бяха с вятъра, но пропуски на Звезделин Неделчев, Цветослав Атанасов и Кариен Стоянов лишиха отбора от изравняване на резултата. В края на мача два гола на Петър Горчев оформиха крайното 4:1. За тима на „Ендже“ това беше първа победа от началото на новото футболна първенство в Централна група „Шумен“, докато гостите от Градище са все още без спечелена точка в дъното на таблицата.

предишна статия„Български документи за самоличност“ ще работят и в деня на изборите