дом Спорт Областното първенство по футбол стартира

Областното първенство по футбол стартира

0
На терена: Отборите на "Каменяк" и "Близнаци" Снимка: Салим Салих

През изминалия уикенд се изиграха срещите от първия кръг от футболното първенство на Шуменска област. И през този футболен сезон то ще протече в три групи. Новото е, че в края на първенството, четири отбора от централната група и по два от Северна и Южна група ще играят на неутрални терени за определяне на първенеца на областта.
В Централната група първенецът на Шуменска област за изминалия футболен сезон „Енев“ (Дибич) гостува на „Волов“ (Шумен) и въпреки, че поведе в резултата с 0:2 още в първата част на мача, допусна изравняване в края на второто полувреме.
„Шумен 2007“ също завърши наравно 2:2 с гостите от „Златен век 2020“ (Велики Преслав). И тук младите шуменски футболисти поведоха с 2:0, но слабата и безотговорна игра до края на двубоя, позволи на гостите от старопрестолната столица да изравнят с головете на Ивайло Иванов и Цонко Росенов.
В „Дивдядово“ местният „Чавдар 1926“ прегази гостите от „Ендже“ (Царев брод) с 6:0, като пет от головете бяха реализирани през втората част на мача.
В Северна група началото за „Космос“ (Браничево) бе най-резултатно. Мачът с „Борци“ продължи само 20 минути. Гостите започнаха срещата с 10 футболисти и след като им бяха вкарани 4 гола, четирима от състезателите се почувстваха неразположени и не можаха да продължат. Това наложи прекратяване на двубоя и служебен резултат 7:0. Головете за домакините реализираха Басри Чечи (2), Исмаил Бедри и Илкер Ибрахим.
„Лудогорец“ (Каолиново) загуби у дома от „Зенит“ (Черноглавци). Четирите гола в мача бяха реализирани през втората част от Мерт Гюляр (2), Месут Мехмед и Енес Селимов.
Победа с 5:1 постигна тимът на село Тодор Икономово при гостуването на „Устрем“ (Пет могили). В тази среща бе показан червен картон на футболист от тима на домакините.
Новакът „Ракета“ (Тъкач) завърши у дома 3:3 с гостите от „Дъбрава“ (Осеновец). Пет от головете в този двубой бяха реализирани през второто полувреме.
В Южна група също се получиха интересни резултати на старта. „Тошев“ (Правенци) надделя с 4:1 у дома над гостите от „Балкан“ (Средня) и оглави класирането. Победа на чужд терен постигна и тимът на „Близнаци 2022“ (Близнаци). В Каменяк по-добрата игра на гостите, особено през втората част доведе до спечелването на първите 3 точки в първенството. На чужд терен е първата победа и за новака в групата „Кочово“. В Студеница с гол на Звезделин Неделчев още в първото полувреме гостите удържаха резултата и спечелиха мача. В останалите двубои домакините взеха победи, както следва: „Заря“ (Звегор) срещу „Устрем“ (Трем), „Герой“ (Зайчино ореше) срещу „Велики Преслав“ (В.Преслав) и „Червена звезда“ (Дренци) срещу „Спортист“ (Троица).

предишна статияИзтича валидността на 8 700 документа за самоличност на жители в областта
Следваща статияСлучай на сифилис и петима ухапани от куче в Шуменско през изминалата седмица