дом Спорт Нов лидер в Северната група

Нов лидер в Северната група

0

В събота и неделя се играха футболните двубои от поредния V-ти кръг в Северна областна група „Шумен“. Получиха се доста интересни резултати, които разместиха временното класиране. Победата на „Заря“ (Тодор Икономово) над „Ясен 2007“ (Ясенково) ги прати на върха в групата. Футболистите, от най-многолюдното село на Шуменска област, все още са с пълен актив от четири срещи – четири победи.
„Зенит“ (Черноглавци) също е сред лидерите в групата. Мачът в този кръг у дома им продължи само 38 минути, когато гостите от село Борци, губещи до тогава с 3:0 останаха с по-малко от 7 футболисти на терена.
„Дъбрава“ (Осеновец) и „Устрем“ (Пет могили) взеха победи при гостуването на „Победа“ (Пристое) и „Лудогорец“ (Каолиново) което ги придвижи напред в класирането. Единствено мачът в Браничево, гостите от село Тъкач не излъчи победител – 3:3. Домакините водиха в края на първата част с 3:1, но отпускане в редиците им позволи на гостите да изравнят.
„Мълния“ (Климент) в този кръг почиваше.