дом Общество Над 1 000 000 лева за втория етап от ремонта на зала...

Над 1 000 000 лева за втория етап от ремонта на зала „Арена Шумен“

0
ДЯЛ
Снимка: Община Шумен

Проектът се финансира от Министерството на младежта и спорта, като предстои обновяване на над 1 200 кв. м настилки и близо 4 500 кв. м таванни конструкции.
След приключването на подмяната на старата настилка с висок клас италиански спортен паркет в зала „Арена Шумен“ започва вторият етап от обновяването на съоръжението.
Предстои подмяна на плочките по външните стъпала, ремонт на таванските части в коридорите и пространствата под стълбищата, както и подмяна на первазите с по-устойчиви конструкции.
Проектът се финансира от Министерството на младежта и спорта. Общата площ на предвидените за обновяване настилки е около 1280 кв. м, а ремонтните дейности по таваните обхващат близо 4 500 кв. м. Новите таванни пана в коридорите ще бъдат с размери 60 на 60 см, съобщи заместник-кметът по икономическо развитие Николай Колев.
По думите му спортните клубове вече са дали положителна оценка за новата настилка след проведените тренировки и състезания в залата. Той изрази увереност, че и вторият етап ще бъде изпълнен качествено и в срок. Стойността на предстоящите строително-ремонтни дейности е около 1,02 млн. лева.
Срокът за изпълнение е 270 календарни дни, посочи директорът на ОП „Общински жилища и имоти“.
По време на ремонта зала „Арена Шумен“ ще продължи да функционира нормално. Посетителите ще използват алтернативен вход, а строителните дейности ще се съобразяват с графика на спортните и обществените събития, за да не се нарушава тяхното провеждане.
Заместник-кметът Николай Колев посочи, че плочките ще бъдат подменени с нови, предназначени за външни атмосферни условия и с по-висока устойчивост.
В рамките на първия етап беше премахната старата настилка, бяха отстранени неравностите в основата и беше положена нова специализирана спортна настилка, която отговаря на изискванията на Българската федерация по баскетбол. Тя вече се използва за тренировки, състезания и различни спортни прояви.
Първият етап на ремонта беше реализиран със средства по линия на Министерството на младежта и спорта и съфинансиране от бюджета на Община Шумен на стойност 167 368 евро с ДДС.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статия„Ваканция здравей! Да играем безопасно“ в Смядово

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here