Мобилни екипи на ОДМВР-Шумен ще проведат срещи с жителите на отдалечени и малки населени места на територията на област Шумен през месец maj. График за срещи на мобилни екипи с жители на малки и отдалечени населени места и представители на местната власт
На 7 май екипите ще посетят селата Върбак и Длъжко. Срещите ще се проведат в кметствата. Началният час в село Върбак е в 10.00 часа, а в село Длъжко в 11.00 часа.
На 14 май ще бъдат на територията, обслужвана от РУ-Велики Преслав, за да се срещнат с жителите, кметовете и кметски наместници на селата Кьолмен и Конево. Първата среща започва в 10.00 часа, а в село Конево в 11.00 часа.
С жителите на селата Зайчино ореше и Стан са предвидени срещи на 21 май. В 10.00 часа в кметството на Зайчино ореше е насрочена първата срещата с местните жители, а в 11.00 ще започне срещата в село Стан.
На 28 май мобилните екипи ще посетят селата Каравелово и Красен дол. Началният час на срещата в село Каравелово в сградата на кметството е в 10.00, а за село Красен дол в 11.00 часа.
В мобилните екипи са включени полицейски инспектори от криминална полиция, икономическа полиция, охранителна полиция и на РДПБЗН-Шумен. Тяхна задача е да проверят има ли нерешени проблеми от компетентността на полицията. По приетите сигнали, които не от компетентността на полицията ще се предприемат действия за уведомяване и търсене на решение на проблеми от институциите, от които зависи.
24shumen.com





