дом Общество Млади огнеборци от Шумен първи на републиканското

Млади огнеборци от Шумен първи на републиканското

0

Отборът на IX ОУ „Панайот Волов“ в квартал „Дивдядово“ е победител в републиканското състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2022“. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в Шумен.
Възпитаниците на Слави Димов се поздравиха с победа след двудневна надпревара с още 27 отбора от цялата страна. Младите шуменския огнеборци се класираха първи в дисциплината бойно разгръщане на състезателна пътека. Днес надпреварата продължи с 400 метра. щафетно бягане с препятствия. В тази дисциплина взеха бронзовото отличие, но извоюваха първо място в комплексното класиране. Те ще представят страната ни в международните игри, които ще се проведат тази година в Словения.
С резултат от 100.77 точки в дисциплината “400 метра щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от СУ „Никола Й. Вапцаров“ в Айтос. На по-малко от 1 точка от първенеца остана отборът на СУ „Васил Левски“ в Троян.
В дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” втори останаха младежите от чирпанското СУ „Пейо К. Яворов“, а трети се класираха представителите на айтоското СУ „Никола Й. Вапцаров“.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“ в Шумен. Младите огнеборци от СУ „Никола Й. Вапцаров“ в Айтос заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Пейо К. Яворов“ в Чирпан. Слави Димов благодари на комисар Иван Иванов, директор на РДПБЗН-Шумен и на всички огнеборци от шуменската пожарна за безрезервната помощ и подкрепа по време на тренировките и подготовката им за всяко състезание. „Изключително горд съм от резултатите, които постигнахме. Показваме постоянство. За това говорят всички титли, които сме спечелили на различни турнири – „ Юлиян Манзаров“ през 2020 година, турнирът за купата на община Свиленград през 2021 година. Тази година отново спечелихме купата на турнира в Свиленград, а днес се поздравяваме като победители на републиканското първенство в “Албена“, коментира Димов. Всички участници получиха грамоти за своето участие, а победителите – предметни награди.
Съорганизатори на младежкото съревнование са ГД “Пожарна безопасност и защита на населението”, Министерството на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта. Дните на младите огнеборци се провеждат с активната подкрепа на Българската федерация по пожароприложен спорт и курортен комплекс „Албена“.