ОДМВР – Шумен призовава децата, младите хора и техните родители да не подценяват опасностите, свързани с правенето на снимки и видеоклипове на рискови места. Все по-често се наблюдават случаи, при които деца и тийнейджъри се качват по високи кули, стълбове, покриви, мостове и други опасни съоръжения, водени от желанието да заснемат ефектно селфи или клип за социалните мрежи. Подобни действия могат да доведат до тежки инциденти с фатални последици.
Повод за настоящия апел е случай от вчера в района на Шумен. На телефон 112 е получен сигнал от гражданин за двама младежи, които се изкачват по високо съоръжение. Полицейски екип е реагирал незабавно. След като е установено, че младежите не се нуждаят от помощ, те са инструктирани да слязат бавно и внимателно. За щастие, инцидент не е настъпил и двамата са невредими. Инспектор от Детска педагогическа стая при РУ – Шумен е провел разговор с младежите и техните родители, като им е обърнато внимание на сериозните рискове, които крият подобни прояви.
От МВР призовават родителите да разговарят открито с децата си за опасностите от подобни „предизвикателства“ и за влиянието на социалните мрежи. Животът е безценен. Нито една снимка, публикация или видео не заслужава риска да не се прибереш у дома.
24shumen.com







