дом Спорт „Мълния“ порази 10 пъти „Космос“, вижте и останалите резултати в Северна „А“...

„Мълния“ порази 10 пъти „Космос“, вижте и останалите резултати в Северна „А“ регионална група

0
„Космос“ (Браничево) в зелено-бели екипи и „Мълния“ (Климент) в оранжеви екипи Снимка: Салим Салих

Предпоследният ХХI кръг от първенството в Северна „А“ Регионална група „Шумен“ даде отговор на въпроса кои отбори ще вземат участие във втората фаза от Областното първенство по футбол в Шумен за сезон 2022/2023. Това са отборите на „Мълния“ (Климент) и „Ясен 2007“ (Ясенково).
В Браничево гостува лидерът на групата „Мълния“, който си осигури участие на финалите още няколко кръга преди това. Въпреки, че двубоят беше протоколен, климентчани се развихриха и отбелязаха 10 гола във вратата на домакините. Имената си на голмайстори записаха още в първата част: Фатих Фаик (2), Емран Закир, Расим Нурханов, Сонер Кязим и Мартин Стоянов. През второто полувреме нови голове на: Желязко Ганчев, Изет Мехмед, Сонер Кязим и Доан Османов оформиха крайното 0:10. В тима на гостите игра завърналия се от гурбет в Германия Изет Мехмед, който възтържествува завръщането си в отбора с един гол.
„Ясен 2007“ завърши наравно 2:2 гостуването на „Заря“ (Тодор Икономово), което го направи недостижим от следващите отбори един кръг преди края на първенството. На два пъти домакините повеждаха в резултата, но гостите с хладнокръвната си игра успяваха да възстановят равенството на футболния терен. Сега отборът трябва да се подготви подобаващо за следващите решителни двубои във втората фаза от първенството.
„Зенит“ (Черноглавци) не даде никакви шансове на гостите от „Динамо“ (Вълнари) и ги победи с изразителното 7:2. Още в първата част домакините реализираха четири гола в противниковата врата, което прекърши желанието за игра на гостуващият тим.
В село Борци едноименният отбор взе голово предимство срещу „Дъбрава“ (Осеновец) още в първата част и го задържа до към 75-та минута. Гостите обаче за 15 минути успяха да изравнят и обърнат мача в своя полза.
В село Пристое местният тим „Победа“ не пропусна да победи с 4:2 гостите от „Устрем“ (Пет могили). „Лудогорец“ (Каолиново) прибави нови три точки от служебната победа от отказалия се от участие отбор на „Вихър“ (Боян).
В неделя са срещите от последният кръг от първата фаза от първенството, голяма част от които ще са протоколни. Въпреки това всички отбори домакини трябва да създадат добра организация за нормалното завършване на първенството. Следва втора фаза с участието на първите два отбора от трите групи. Къде и при какъв ред ще се проведат финалните двубои ще информираме любителите на футболната игра допълнително.
СЕВЕРНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА „ШУМЕН“ – XXI КРЪГ
Заря 2022 (Тодор Икономово) – Ясен 2007 (Ясенково) 2:2
Победа 2016 (Пристое) – Устрем 2020 (Пет могили) 4:2
Лудогорец 2017 (Каолиново) – Вихър 1969 (Боян) 3:0 служ.
Космос (Браничево) – Мълния (Климент) 0:10
Борци (Борци) – Дъбрава (Осеновец) 1:4
Зенит (Черноглавци) – Динамо 2015 (Вълнари) 7:2

Класиране:

1. Мълния (Климент)                                         21   18   2   1   90:14   56
  2. Ясен 2007 (Ясенково)                                    21   14   3   4   61:26   45
  3. Динамо 2015 (Вълнари)                                 21   12   4   5   66:47   40
  4. Зенит (Черноглавци)                                     21   13   1   7   71:41   40
  5. Дъбрава (Осеновец)                                      21   12   4   5   55:27   40
  6. Космос (Браничево)                                      21    9   4   8    54:55   31
  7. Устрем 2020 (Пет могили)                             21    9   3   9    50:50   30
  8. Заря 2022 (Тодор Икономово)                       21    6   3  12   41:50   21
  9. Победа 2016 (Пристое)                                 21    6   3  12   25:48   21
  10. Борци (Борци)                                            21    4   3  14   23:66   15
  11. Лудогорец 2017 (Каолиново)                      21     3   2  16   29:98   11