дом Спорт „Мълния“ (Климент) завърши първенството само с победи

„Мълния“ (Климент) завърши първенството само с победи

0

Футболистите на „Мълния“(Климент) единствени в област Шумен завършиха първенството само с победи – сезон 2021/2022. В последната среща в Северна „А“ Регионална група „Шумен“ играна в неделя играчите на Климент удариха със седем „мълнии гостите от Каолиново. Мача започна много динамично, с непрестанни атаки и към двете врати. „Мълния“ (Климент) заложи на комбинативната и нападателна игра, гостите отговориха също с нападателна игра. В 10-та мин. бърза атака на домакините изведе Расим Нурханов в наказателното поле на „Лудогорец 2017“(Каолиново) където защитник го спря с цената на нарушение – дузпа. От бялата точка Меджнун Наим бе точен – 1:0. Осем минути след това бърза контраатака на гостите изведе Метин Вели от ляво в нападение в стрелкова позиция. Младият футболист на Каолиново от малък ъгъл заби топката в мрежата на „Мълния“(Климент) – 1:1. В 30-та мин. Илкер Неджати отново изведе домакините напред в резултата след като преодоля и вратаря на гостите – 2:1. Няколко минути след това Месут Мехмед от Каолиново с плътен удар изравни – 2:2. Минута преди последния съдийски сигнал за първата част бе отсъдена втора дузпа в полза на „Мълния“(Климент) след като Расим Нурханов отново беше спрян с цената на нарушение в рамките на наказателното поле на гостите. Този път с изпълнението се нагърби Емран Закир – и нов гол 3:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивка между двете полувремена.
Второто полувреме премина под пълното превъзходство на „Мълния“ (Климент). Явно с напредването на времето и силите на футболистите от Каолиново се поизчерпаха, а това даде нови възможности за отбелязване на нови голове на домакините. В 60-та мин. Илкер Неджати покачи на 4:2 след асистенция на Сезер Сабриев. Две-три минути по-късно отново Илкер Неджати – с хеттрик в двубоя вкара за 5:2. В 75-та мин. Айхан Ведат също превзе вратата на „Лудогорец“ (Каолиново) – 6:2. Десет минути след това отново Айхан Ведат вкара за 7:2. В края на мача беше отсъдена дузпа в полза на гостите за игра с ръка в наказателното поле на „Мълния“ (Климент). Месут Мехмед с точен изстрел оформи крайното 7:3.
Победата – 22 поредна в първенството бе добър завършек на футболистите на „Мълния“ (Климент). Нападателите реализираха 118 гола в противниковите врати, защитата и вратаря допуснаха само 17 гола в своята.
Ето и крайното класиране в Северна „А“ Регионална група „Шумен“ сезон 2021/2022:

1. Мълния (Климент) 22 22 0 0 118:17 66
2. Устрем 2020 (Пет могили) 22 17 0 5 77:29 51
3. Космос (Браничево) 22 15 0 7 87:39 45
4. Лудогорец 2017 (Каолиново) 22 14 2 6 75:42 44
5. Зенит (Черноглавци) 22 14 1 7 57:34 43
6. Дъбрава (Осеновец) 22 11 0 11 48:42 33
7. Победа 2016 (Пристое) 22 9 2 11 43:47 29
8. Вихър 1969 (Боян) 22 9 0 13 36:59 27