дом Спорт „Мълния” (Климент) с изразителна победа на чужд терен

„Мълния” (Климент) с изразителна победа на чужд терен

0
„Лудогорец” (Каолиново) (тъмни екипи) - „Мълния” (Климент) (оранжеви екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Мълния” (Климент) завършиха есенния дял от първенството в Северна „А” регионална група „Шумен” с изразителна победа с 8:0 като гост на „Лудогорец 2017” (Каолиново).
Още с първият съдийски сигнал гостите се настаниха трайно в игралното поле на „Лудогорец 2017” и резултатите не закъсняха. В 7-та мин. Борис Марков превзе с глава вратата на Мелих Хикмет – 0:1. Десет минути след това Джошкун Салиев си отбеляза автогол, с което удвои преднината на „Мълния”. В 34-та мин. отново Борис Марков беше изведен в наказателното поле на домакините за 0:3. Минута-две преди края Сонер Кязим също записа името си сред голмайсторите за гостуващият отбор – 0:4, резултат, при който двата отбора се прибраха на почивка.
Второто полувреме също премина при непрестанни атаки към вратата на „Лудогорец 2017”. Нови четири гола, реализирани от влезлия като резерва Айхан Ведат – 2, Сонер Кязим и Мирослав Петров, оформиха крайното 0:8.
Победата затвърди отборът на „Мълния” (Климент) на първо място в групата с 29 т.
В останалите срещи от кръга правят впечатление победите като гост на „Динамо” (Вълнари) над тима на с. Борци, на „Ясен 2007” (Ясенково) над „Зенит” (Черноглавци) и на „Устрем” (Пет могили) над „Заря” (Тодор Икономово). Равенството на „Дъбрава” (Осеновец) в с. Браничево също е успех за гостуващия тим. Единствено отборът на „Победа” (Пристое) постигна победа у дома над „Вихър” (Боян).