дом Спорт „Мълния“ (Климент) с 19-та поредна победа

„Мълния“ (Климент) с 19-та поредна победа

0
Срещата на Победа (Пристое) в червени фланелки и Мълния (Климент) в оранжеви екипи. Снимка: Салим Салих

Играха се срещите от поредния ХIХ-ти кръг от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Лидера на групата „Мълния “(Климент) постигна 19-та поредна победа от началото на шампионата.
В село Пристое гостите от Климент без кой знае какви усилия лесно превзеха вратата на домакините. Още в първата част два гола на Мирослав Петров и Емран Закир дадоха голово предимство на гостите. Гола на Мирослав Петров бе след шут от 25 метра. Топката обра „паяжината“ между двете греди, а вратаря на домакините Ибрям Метин в стремежа си да я отклони се контузи и се наложи вътрешна смяна. Второто полувреме също премина в игралното поле на „Победа“ (Пристое). Десетина минути след подновяване на играта за нарушение в наказателното поле на домакините бе отсъдена дузпа реализирана от Меджнун Наим. В 65-та мин. Осман Юсуфов намали резултата на 1:3 след като изненада вратаря на гостите Алпер Аптула. В 70-та мин. Емран Закир от рамките на наказателното поле отново простреля вратата на домакините. Пет минути преди края на мача Мирослав Петров оформи крайното 1:5.
Изразителна победа с 6:1 постигна „Вихър 1969“ (Боян) над гостите от село Борци. Пет от головете във вратата на гостите паднаха още в първото полувреме. Борци успя да върне само едно попадение. През втората част въпреки игровото предимство на домакините, те успяха да реализират само още един гол във вратата на Борци за крайното 6:1.
Малко изненадващо отборът на „Войвода“ (Капитан Петко) спечели двубоя като гост на „Дъбрава“ (Осеновец). Двата гола за гостите реализира Месут Бюнямин. Гостите завършиха двубоя с 10 души след като техен състезател беше изгонен от игра.
В Каолиново местният „Лудогорец 2017“ успя да победи с 5:2 силно представящият се тим на „Зенит“ (Черноглавци). Три от головете за домакините реализира Месут Мехмед останалите два вкара Гюнай Сезгин.
„Устрем“(Пет могили) и „Космос“(Браничево) прибавиха нови 3 точки от служебните победи от „Габър“(Габрица) и „Ясен“(Ясенково) .
Ето всички резултати и класирането в групата.