дом Спорт “Мълния“ (Климент) с 13-а поредна победа

“Мълния“ (Климент) с 13-а поредна победа

0
"Мълния" (Климент) Снимка: Салим Салих

Двубоите от поредния ХIII-ти кръг от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група „Шумен“ се изиграха вчера. В този кръг на върха имаше дерби среща между първите два отбора в групата. Срещата в Пет могили събра доста любители на футболната игра не само от двете населени места, но и от съседните от общините Никола Козлево, Каолиново и Нови пазар. „Мълния“(Климент) подходи сериозно в двубоя и закономерно поведе в резултата с гола на Расим Нурханов. Домакините отговориха на предизвикателството с изравняване с гола на Фатих Фаик. Дузпа за гостите реализирана от Меджнун Наим ги изведе отново напред в резултата, но нов гол на Фатих Фаик възстанови равенството. Последва натиск на футболистите на „Устрем“(Пет могили), които бяха подпомогнати и от вятъра. Нови два гола във вратата на гостите от Климент реализирани от Юзджан Реджеб от дузпа и Синан Халим обърна мача в тяхна полза – 4:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. Второто полувреме премина под диктовката на „Мълния“(Климент). Разнообразната им игра беше възнаградена с нови 4 гола във вратата на „Устрем“(Пет могили). Като голмайстори записаха имената си – Мирослав Петров, Борис Марков, Желязко Ганчев и Емран Закир оформили крайното 4:6. Победата на „Мълния“(Климент) е 13-та поред от началото на първенството, като в противниковите врати са реализирани 70 гола. Това прави средно по 5, 38 гола на мач.
В останалите срещи прави впечатление изразителната победа на „Дъбрава“(Осеновец) като гост над „Лудогорец“(Каолиново). В края на първата част резултата беше равен 2:2, но през втората гостите успяха да реализират нови 4 гола и да спечелят двубоя. Очаквано „Космос“(Браничево) с хеттрик на Феим Мехмед обърна мача в своя полза след като „Победа“(Пристое) водеше с гол преднина в края на първото полувреме. „Зенит“(Черноглавци) също не се затрудни у дома срещу тима на село Борци. Петте гола реализираха – Ферхан Фердун, Сезер Мехмед (2), Мустафа Бейджан и Еркан Бюлент. Отборите на селата Боян и Капитан Петко спечелиха служебно срещите си с Ясенково и Габрица – които се отказват от по-нататъшно участие в първенството.