дом Спорт „Мълния“ (Климент) отнесе с 8:0 „Динамо“ (Вълнари)

„Мълния“ (Климент) отнесе с 8:0 „Динамо“ (Вълнари)

0

Футболистите на „Мълния“ (Климент) удариха с 8 мълнии в дъждовното време гостите от „Динамо“ (Вълнари), които също се борят за участие на финалите в областното първенство. Осигурили си вече участие за финалите домакините от село Климент вече обиграват състава в оставащите до края на първенството двубои. Те са победители за миналогодишното първенство, а това им дава самочувствие за нови успехи във финалите на област Шумен.
В мача срещу „Динамо“ (Вълнари) пълното превъзходство на домакините беше възнаградено с три гола още в първото полувреме реализирани от Сонер Кязим, Фатих Фаик и Емран Закир от пряк свободен удар.
През втората част нови пет гола във вратата на тима от село Вълнари реализирани от Фатих Фаик (2), единият от които от дузпа, Айхан Ведат, Сонер Кязим и Расим Нурханов оформиха крайното 8:0. Голямата загуба на „Динамо“ (Вълнари) му коства и отстъпване на второто място в класирането на тима на „Ясен 2007“ (Ясенково), който също не успя да победи у дома „Дъбрава“ (Осеновец) и мача завърши 1:1. Головете паднаха през първата част на мача, а дъждовното време не даде възможност на спортистите да покажат футболни умения, особено през втората част на двубоя.
„Победа“ (Пристое) взе домакинска победа с два гола реализирани през втората част на мача. В Тодор Икономово местният тим успя да поведе в резултата с гол реализиран в началото на мача. В началото на второто полувреме гостите от Браничево изравниха. В средата на втората част отново гол във вратата на гостите даде импулси на домакините от Тодор Икономово. Две-три минути преди края „Космос“ (Браничево) се добра до равенството – 2:2. Тимът на село Борци се яви за мача в Пет могили с 5 състезатели, а това му коства служебна загуба от 3:0. Служебна победа с 3:0 взе и тима на „Зенит“ (Черноглавци) от отказалия се от първенството тим на „Вихър“ (Боян). Новите три точки в актива пратиха тима от село Черноглавци на четвърто място в класирането с 37 точки, колкото има и третия в класирането „Динамо“ (Вълнари). Явно в оставащите още четири кръга до края на първенството битката за второто място ще е доста люта.