дом Спорт „Мълния“ (Климент) и „Устрем“ (Пет могили) на финал, пет служебни резултата в...

„Мълния“ (Климент) и „Устрем“ (Пет могили) на финал, пет служебни резултата в XXI кръг

0
„Дъбрава“ (Осеновец) в червени фланелки и „Зенит“ (Черноглавци) в бели екипи. Мачът завърши в 47-та минута./Снимка: Салим Салих

Изиграха се срещите от поредния ХХI-ви кръг от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Два от двубоите са със служебни резултати след като тимовете на „Габър 2015“ (Габрица) и „Ясен 2007“ (Ясенково) се отказаха от участие през пролетния полусезон. Водещият отбор в групата „Космос“ (Браничево), претендент да играе на финалите, също не се яви на мача с „Устрем“ (Пет могили). Служебната победа която ще се присъди на домакините ги прави недостижими от следващите отбори в класирането. В резултат на това „Устрем“ (Пет могили) ще играе на финалите за 3-4 място с втория отбор в крайното класиране на Южна „А“ Регионална група „Шумен“.
Други два мача „Борци“ (Борци) – „Мълния“(Климент) и „Дъбрава“(Осеновец) – „Зенит“ (Черноглавци) също не завършиха и ОС на БФС-Шумен ще присъди служебни победи на отборите гости. В село Борци явно ръководството на ФК “Борци“ предварително беше вдигнал бялото знаме за капитулация. Терена не беше подготвен за игра, мрежите на вратите не бяха нормално прикрепени. Наложи се състезателите на „Мълния“ (Климент) да очертаят терена, за да се проведе футболния двубой. Намериха се и камъни за да се прикрепят мрежите зад футболните врати. „Казахме им, че няма да им вкараме много голове – само и само да проведем един смислен двубой. Явно ФК “Борци“ бързо забрави помощта която им оказахме в миналото първенство. Нашият спонсор Уруч Сьонмез им осигури екипи за игра, в края ги финансира да направят нормално закриване на първенството. Има ли полза футбола в Шуменска област от такива отбори, които дори и у дома не могат да се организират за дадени двубои. Днес ФК “Борци“ започна мача с 11 състезатели, други трима футболисти бяха с облечени фланелки в началото. На полувремето какво са решили – те си знаят но започнаха само със 7 състезатели. Веднага след началния съдийски сигнал за второто полувреме, един състезател се контузи и не можа да продължи мача. До тогава водехме с 0:4 след головете на Мартин Венков, Илкер Неджати, Айхан Ведат и Емран Закир“, казаха още ръководители на ФК “Мълния“ (Климент).
В село Осеновец явно местният отбор е в криза. На мача със „Зенит“ (Черноглавци) до последно не се знаеше дали ще има двубой. Все пак „Дъбрава“ (Осеновец) събра 10 футболисти и с малко закъснение от началния час започна мача. Въпреки, че бяха в намален състав домакините удържаха на непрестанните атаки на гостите и през първото полувреме допуснаха само два гола във своята врата.Имената си на голмайстори за гостите записаха Сезер Хюсеинов и Еркан Емин.
Второто полувреме „Дъбрава“ (Осеновец) започна със 7 състезатели. След две минути игра състезател на домакините се самоконтузи в борба за топката и неможа да продължи. Това даде основание на главния съдия Веселин Гацев да прекрати двубоя, като по Наредбата за първенствата и турнирите в системата на БФС ще се присъди служебна победа за гостите – 0:5.
Единственият нормален мач в кръга игран 90 минути беше в село Пристое. „Победа“ (Пристое) победи гостите от „Войвода“ (Капитан Петко) с 4:0. Два от головете бяха реализирани през първото полувреме от Халил Ахмед. През втората част нови два гола на Джейхун Мехмед и Ерай Метин оформиха крайната победа на домакините. След мача на стадиона в село Пристое започва празника на селото с песни, танци, луна парк и изява на местни фолклорни групи, което ще продължи до сутринта. В неделя празника продължава с традиционните кушии и народната борба на зеления терен.