дом Спорт „Мълния“ (Климент) и „Лудогорец“ (Каолиново) – само с победи от началото на...

„Мълния“ (Климент) и „Лудогорец“ (Каолиново) – само с победи от началото на първенството

0
Футболистите на „Мълния“ (в червено-бели екипи) взеха лесна победа при гостуването си на „Ясен 2007“ Снимка: Салим Салих

В събота се играха срещи от IX-ти кръг но футболното първенство в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Лидерът в групата „Мълния“ (Климент) взе поредната победа при гостуването си на „Ясен 2007“ (Ясенково). Домакините явно имаха организационни проблеми защото започнаха мача с 8 футболисти. Впоследствие отборът се до окомплектова, но това се отрази на играта на ясенковчани. Гостите от Климент се възползваха от създалата се ситуация и в 10-та минута чрез Расим Нурханов и в 35-та минута чрез Йозгюр Алишев взеха солидна преднина – 0:2. През втората част нови два гола на Борис Марков и Тасин Севгин оформиха крайното 0:4.
В Каолиново бе другата дерби среща на кръга. „Лудогорец 2017“ (Каолиново) взе категорична победа над гостите „Космос“ (Браничево). В мача хеттрик реализира Илтер Ибрахим, а четвъртото попадение беше дело на Месуд Мехмед. Гостите от Браничево в края реализираха един гол, но за повече нямаха сили.
„Устрем“ (Пет могили) също постигна изразителна победа у дома. Срещу силно играещия тим на „Зенит“ (Черноглавци), домакините заложиха на нападателния стил на игра и се поздравиха с крайния успех. Головете в мача реализираха Зюреф Емин, Синан Халим и Сонер Насъф (2).
В Осеновец мача с Габрица продължи . . . цели 7 минути. Гостите започнаха двубоя със 7 състезатели. При резултат 2:0 в полза на „Дъбрава“ (Осеновец) един футболист на гостите се контузи и не можа да продължи. Това стана повод съдийската бригада да прекрати мача и ще се присъди служебна победа с 5:0.
„Вихър 1969“ (Боян) взе четвъртата си победа от началото на първенството срещу земляците от Капитан Петко. Гостите поведоха в резултата, но домакините успяха да изравнят и да обърнат мача в своя полза. Крайното 3:2 говори за доста оспорвания характер на двубоя.
Най-резултатен в кръга бе мачът в село Пристое. Тук любителите на футболната игра видяха 12 гола на игрището, нещо, което не се случва много често. За домакините голове реализираха: Айбер Ахмед (3), Ебру Мехмед (3), Халил Ахмед (3), Осман Юсуф и дори вратаря Ибрям Метин.
Ето всички резултати от кръга:
Ясен 2007 (Ясенково) – Мълния (Климент) 0:4
Лудогорец 2017 (Каолиново) – Космос (Браничево) 4:1
Устрем 2020 (Пет могили) – Зенит (Черноглавци) 4:0
Дъбрава (Осеновец) – Габър 2015 (Габрица) 5:0 служ.
Вихър 1969 (Боян) – Войвода (Капитан Петко) 3:2
Победа 2016 (Пристое) – Борци (Борци) 11:1

1. Мълния (Климент)                                                    9    9   0   0   38:3      27
  2. Лудогорец 2017 (Каолиново)                                    9    8   1   0   39:10    25
  3. Устрем 2020 (Пет могили)                                         9    7   0   2   40:14    21
  4. Зенит (Черноглавци)                                                9    6   1   2   24:12    19
  5. Космос (Браничево)                                                  9    6   0   3   46:16   18
  6. Дъбрава (Осеновец)                                                 8    4   0   4   23:15    12
  7. Вихър 1969 (Боян)                                                    9    4   0   5   10:26   12
  8. Победа 2016 (Пристое)                                             9    3   0   6   20:26    9
  9. Ясен 2007 (Ясенково)                                               8    2   0   6   13:22    6
  10. Войвода (Капитан Петко)                                        9    1   0   8   20:41    3
  11. Борци (Борци)                                                        9    1   0   8    6:49     3
  12. Габър 2015 (Габрица)                                             9    1   0   8    8:53     3

предишна статия„Волов“ (Шумен) надви като гост „Спартак 1918“ II (Варна)
Следваща статияХандбал: „Шумен 61“ загуби в мъжка битка дербито в елита