дом Спорт „Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари) все още без загуба в първенството

„Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари) все още без загуба в първенството

0
Тимът на "Динамо" (Вълнари)

В неделя се изиграха срещите от футболното първенство от VIII кръг на Северна „А“ регионална група „Шумен“.
Лидерът в групата „Мълния“ победи с изразителен резултат 7:1 гостите от „Зенит“. Два от головете домакините реализираха в първата част на мача, останалите пет бяха вкарани в мрежата на село Черноглавци през второто полувреме. Поредната победа остави тима на „Мълния“ на върха в класирането.
„Динамо“ взе точка като гост от пряк конкурент за второто място – тима на „Дъбрава“(Осеновец). Гостите от Вълнари успяха да поведат в резултата и да го задържат до края на първата част. През втората част обаче домакините от Осеновец успяха да изравнят за крайното 2:2.
Продължава победната серия у дома на „Ясен 2007“(Ясенково). Срещу гостите от „Победа“ (Пристое) те успяха да реализират два гола през втората част на двубоя чрез Мустафа Бейджан и Сезер Мехмед.
„Вихър“ (Боян) също постигна класическа победа у дома над добре играещия в последните кръгове тим на село Борци. В първото полувреме домакините успяха да вкарат само едно попадение, но през втората част по-добрата им игра беше възнаградена с още два гола във вратата на гостуващият тим.
„Заря“ (Тодор Икономово) също е във възход. Тимът постигна трета победа в първенството срещу „Лудогорец“ (Каолиново).
В Пет могили мачът на домакините с „Космос“ (Браничево) продължи само две минути. Гостите дойдоха в намален състав и в протоколна среща започнаха двубоя със 7 състезатели. Още във втората минута при резултат 0:0 един състезател на гостите се контузи и не можа да продължи. Това наложи прекратяване на мача и служебна победа за тима на „Устрем“ (Пет могили).
Ето всички резултати и класирането в групата:
ШУМЕН: СЕВЕРНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА – VIII КРЪГ
Заря 2022 (Тодор Икономово) – Лудогорец 2017 (Каолиново) 6:0
Вихър 1969 (Боян) – Борци (Борци) 3:0
Ясен 2007 (Ясенково) – Победа 2016 (Пристое) 2:0
Устрем 2020 (Пет могили) – Космос (Браничево) 3:0 служ.
Мълния (Климент) – Зенит (Черноглавци) 7:1
Дъбрава (Осеновец) – Динамо 2015 (Вълнари) 2:2

1. Мълния (Климент)                                                          8    7   1   0   33:5     22
  2. Динамо 2015 (Вълнари)                                                  8    5   3   0   31:8     18
  3. Дъбрава (Осеновец)                                                       8    5   2   1   20:7     17
  4. Ясен 2007 (Ясенково)                                                     7    4   0   3   19:8     12
  5. Космос (Браничево)                                                        8    3   1   4   22:20   10
  6. Борци (Борци)                                                                7    3   1   3   11:18   10
  7. Зенит (Черноглавци)                                                       7    3   1   3   21:19   10
  8. Вихър 1969 (Боян)                                                          8    3   0   5   10:22    9
  9. Заря 2022 (Тодор Икономово)                                         8    3   0   5   17:17    9
  10. Устрем 2020 (Пет могили)                                             7    2   2   3   15:15    8
  11. Победа 2016 (Пристое)                                                 8    1   2   5     8:25    5
  12. Лудогорец 2017 (Каолиново)                                        8    0   1   7     7:50    1