дом Спорт „Мълния“ (Климент) е едноличен лидер в групата

„Мълния“ (Климент) е едноличен лидер в групата

0

Футболистите на „Мълния“ (Климент) продължават победната си серия. В поредния V-ти кръг от първенството в Северна „А“ регионална група „Шумен“ „Мълния“ (Климент) като домакин победи с минималното 2:1 гостите от „Ясен 2007“ (Ясенково). Резултата малко заблуждава защото местните футболисти диктуваха играта и в двете части на мача. Невероятните спасявания на вратаря Алпер Аптула от Ясенково пазил вратата на „Мълния“ (Климент) в миналото първенство запазиха загубата на гостите минимална. Все пак в 9-та мин. Борис Марков даде голово предимство на домакините, няколко минути след това Михаил Венелинов удвои преднината на климентчани. В края на полувремето гостите успяха да намалят на 2:1, но за нещо друго явно нямаха повече сили. Победата на домакините бе закономерна с оглед играта на футболния терен.
Прави добро впечатление играта на тима от село Борци, който постигна втора поредна, а преди това и равенство. У дома успеха над „Победа“ (Пристое) и то с класическото 3:0 си е добро постижение. Дерби мача на община Никола Козлево между „Динамо“ (Вълнари) и „Устрем“ (Пет могили) не излъчи победител и завърши 3:3. Гостите от Пет могили на полувремето водеха с 2:1, но през второто полувреме се поотпуснаха и допуснаха изравняване на резултата. Много от футболните фенове на двата отбора си мислеха предварително, че резултата ще е нагласен в полза на отбора домакин, но футболистите бяха на друго мнение. Феърплей играта обаче докара резултата равен – 3:3. Това в полза на кой отбор ще е ще разберем в края на първенството. Новака „Заря“ (Тодор Икономово) загуби с минимален резултат гостуването си на „Зенит“ (Черноглавци). „Космос“ (Браничево) беше безпощаден срещу младите футболисти на „Лудогорец“(Каолиново) и ги наказа с 10 гола. Мача в Осеновец не се игра. Гостите от село Боян дойдоха с една –две коли и не можаха да съберат поне 7 футболисти за началото на двубоя. Санкцията за плащане на всички разходи по двубоя утвърдена от началото на сезон 2022/2023 явно ги принуди да направят тази хитрост и заобиколят някак си финансовите глоби. Дали това ще се вземе като официално неявяване ще реши ОС на БФС-Шумен. Но самият факт, че тима на село Боян още в началото на първенството прибягва към тези хитрости сам по себе си показва какви са намеренията на отбора в първенството. Има ли полза от такива отбори в първенството – се питат много от любителите на футболната игра в Шуменско???
Ето всички резултати и класирането в групата след неделните срещи:
ШУМЕН: СЕВЕРНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА – V КРЪГ
Мълния (Климент) – Ясен 2007 (Ясенково) 2:1
Борци (Борци) – Победа 2016 (Пристое) 3:0
Дъбрава (Осеновец) – Вихър 1969 (Боян) 3:0 служ.

предишна статияВръчиха купата „Мемориал Валерий Великов“ на кмета на Шумен
Следваща статияДипломира се четвъртият випуск медицински сестри и акушерки в Шумен