дом Спорт „Мълния“ и „Заря“ взеха двубоите си като гости

„Мълния“ и „Заря“ взеха двубоите си като гости

0

Седемнадесетият кръг от футболното първенство в Северна областна група „Шумен“ ще се запомни с пет победи на гостуващите отбори и само една победа за домакините. Това не се случва често, дори и в това четвърто ниво на футбола в страната ни. Два от двубоите на лидерите в групата преминаха доста драматично. Това е красноречиво доказателство за напрегнатият и непредвидим краен изход на двубоите до края на първенството. Лидера в групата „Мълния“ (Климент) гостува на претендента да играе на финалите „Зенит“ (Черноглавци). През есента футболистите от село Черноглавци единствени в групата победиха тима на село Климент и то на техен терен с минималното 1:0. „Закачката“ сега беше дали гостите ще се отсрамят и победят претендентите да играят на финалите на техен терен. Като се знае, че в село Черноглавци се играе доста трудно, то задачата на футболистите на „Мълния“ (Климент) беше доста трудна. Въпреки пълната мобилизация на гостите мача започна много добре за домакините. Още в първото полувреме „Зенит“ (Черноглавци) успяха да реализира гол във вратата на гостите вкаран от Сейхан . Добрата игра на домакините запази головото предимство до края на полувремето. Втората част премина отново на доста високи обороти. Гостите попритиснаха домакините в тяхното игрално поле, а това доведе до реализирането на три гола във вратата им. Имената си на голмайстори записаха Сонер Насъф, Айдън Салиев от дузпа и Фатих Фаик. Дузпа беше отсъдена и в полза на „Зенит“ (Черноглавци) – пропусната. В 85-та минута домакините реализираха нов гол чрез Юсуф и върнаха интригата на футболния терен. Въпреки голямото желание за промяна на резултата в оставащото до края на мача време това не се осъществи след поредните пропуски на нападателите и пред двете врати.
В село Борци мача на едноименният тим с другия претендент да играе на финалите „Заря“ (Тодор Икономово) също премина на приливи и отливи – с непредвидим край. Домакините в края на първото полувреме водеха с 3:2, но през втората част се огънаха и позволиха на гостуващият тим да им вкара нови два гола и да спечелят двубоя – 3:4.
Осем гола видяха любителите на футболната игра на мача в село Браничево. Гостите от Ясенково са в добра форма след категоричната победа с 3:5
„Ракета“ (Тъкач) изстреля пет „ракети“ във вратата на аутсайдера „Лудогорец“(Каолиново) в местно общинско дерби. Още в първото полувреме гостите реализираха три гола във вратата на домакините и си осигуриха крайният успех в мача.
Единствената победа на домакините в този кръг е постигната в село Пристое. С головете на Джейхун Мехмед (2), Ерен Ерхан и Серкан Гюнай местният тим „Победа“ (Пристое) успя да победи гостите от „Устрем“ (Пет могили) с 4:2.

10. Лудогорец 2017 (Каолиново) 14 1 0 13 12:67 3

предишна статия477 информатици от цял свят ще участват в IATI, 41 състезатели представят Шумен