дом Спорт Малките разградчанки спечелиха волейболния турнир на УСШ „Хан Крум“

Малките разградчанки спечелиха волейболния турнир на УСШ „Хан Крум“

0
Снимка: ЦПЛР-УСШ "Хан Крум"-Шумен/Архив

Малките волейболистки от Разград спечелиха турнира за купата на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“-Шумен. Надпреварата приключи късно снощи. Състезанието  бе част от инициативата „Месец на спорта“ в Ученическата спортна школа. Това съобщиха от пресцентъра на Община Шумен.
В изключително оспорвани двубои по волейбол – момичета до 11 години ЦПЛР- УСШ „Р. Бухтев“-Разград се класираха на първо място, като това е безспорен успех за малките волейболистки. Втори са домакините от ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“, а на трето място се класира отборът на ВК „Хан Аспарух“ от Исперих. В първата среща се изправиха Шумен и Разград като срещата бе оспорвана и победителя се определи с тайбрек – 2:1 гейма за шуменки. Втората среща не отстъпи по оспорваност и отново победителят се определи чрез решаващ гейм до 15 точки, но този път домакините загубиха от Исперих с 1:2 гейма. Последната среща бе спечелена от Разград срещу Исперих с 2:0 гейма, но изненади имаше и тук – вторият гейм бе изпълнен с обрати, смяна на водачеството и забележете завърши при резултат 35:33. Отборите бяха наградени от Йонко Божилов-директор на ЦПЛР- УСШ „Хан Крум“-Шумен.
Състезанието се проведе със съдействието на Община Шумен.
Последното събитие от Месеца на спорта в ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“ е турнирът за деца по карате шинкиокушин, който ще се проведе на 27 юни от 12.00 часа в спортна зала „Младост“.