дом Други „Локомотив“(Каспичан) превзе върха в Централна група „Шумен“

„Локомотив“(Каспичан) превзе върха в Централна група „Шумен“

0
"Шумен 2007" в жълти екипи, "Локомотив 2008" в бяло-черни екипи Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Локомотив 2008“ (Каспичан) възстановиха лидерството си в Централна група „Шумен“ след като надделяха с 0:1 гостуването си на „Шумен 2007“. По-добрата голова разлика от следващия „Енев“ (Дибич) ги направи лидер в групата след изиграните 3 футболни срещи. Мачът на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен премина на доста високи обороти. Възпитаниците на треньора Александър Димов задържаха повече топката в свое владение, но атаките им към вратата на Марин Александров не бяха така остри и с голово отражение. За разлика от тях гостите от Каспичан – с доста обновен състав в новото първенство стояха добре на футболния терен и като, че ли изчакваха възможността за бързи и ненадейни контраатаки. В края на първото полувреме атака от дясно за гостите завърши с подаване към капитана на тима Денчо Желев, който само подложи крак в опразнената вече врата на Петър Илиев – 0:1. Само минута преди отбелязването на единственият гол в двубоя, бърза атака на шуменци изведе Найден Георгиев очи в очи с вратаря на гостите Марин Александров, но шутираната топка не намери очертанията на вратата. До края на полувремето пропуск пред вратата на гостите направи и Теодор Господинов. Това остави резултата непроменен и двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена с голово предимство на гостите от Каспичан.
През втората част на мача младите шуменци попритиснаха „железничарите“ от Каспичан в тяхното игрално поле, но нови пропуски на нападателите лишиха отбора от отбелязването на гол. Вратаря на гостите Марин Александров се превърна в герой на мача спасил не едно и две критични ситуации и опазил вратата си суха. В това второ полувреме на футболния терен се разиграха и няколко срамни сцени. В наказателното поле на домакините при едно от поредното единоборство няколко състезатели от двата отбора влязоха в саморазправа помежду си. Бързата намеса на главния съдия Емил Георгиев предотврати по-голямо сбиване на състезателите от двата отбора. Най-дейните в мелето бяха наказани с жълти картони. Няколко минути след това груба игра на Серкан Ирфан срещу вратаря на гостите в наказателното поле завърши с директен червен картон за състезателя на „Шумен 2007“. Въпреки, че довършиха мача в намален състав шуменци в края на двубоя имаха две-три изгодни за гол ситуации. Найден Георгиев беше изведен в стрелкова позиция в наказателното поле на гостите, но шутираната топка премина на сантиметри от напречната греда. Две-три минути преди края на мача центрирана от дясно топка намери отново Найден Георгиев който надскочи над вратаря на гостите, но с глава не можа да намери очертанията на вратата. При едно от последните атаки към вратата на гостите състезател на „Шумен 2007“ беше съборен в наказателното поле, но главният съдия Емил Георгиев не видя нарушение и с жестове даде знак играта да продължи. Победата в Шумен прати тима на „Локомотив 2008“ (Каспичан) на върха в групата, докато загубата остави отбора на „Шумен 2007“ на четвърто място, където беше и досега. В следващия кръг „Локомотив 2008“(Каспичан) приема у дома „Върбица“ (Върбица), докато „Шумен 2007“ гостува на „Ендже“ (Царев брод).

Класиране в групата след изиграните всички срещи

1. Локомотив 2008 (Каспичан)                          3    3   0   0    8:1     9
  2. Енев (Дибич)                                                3    3   0   0    8:2     9
  3. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                         3    2   0   1    6:2     6
  4. Шумен 2007 (Шумен)                                    2    1   0   1    3:1     3
  5. Ендже (Царев брод)                                      2    1   0   1    4:3     3
  6. Герой (Зайчино ореше)                                 3    1   0   2    5:5     3
  7. Върбица (Върбица)                                       2    1   0   1    5:6     3
  8. Смядово (Смядово)                                       1    0   0   1    2:4     0
  9. Устрем (Трем)                                               2    0   0   2    0:6     0
  10. Балкан 1965 (Градище)                               3    0   0   3    2:13   0