дом Спорт Лидерите „Енев” (Дибич) и „Чавдар 1926” (Дивдядово) не излъчиха победител в дербито...

Лидерите „Енев” (Дибич) и „Чавдар 1926” (Дивдядово) не излъчиха победител в дербито на кръга

0
„Ботев” (Каменяк) - „Върбица” (Върбица) (сини екипи) Снимка: Салим Салих

Двубоите от поредния IX-ти кръг от футболното първенство в Южна „А” Регионална група – Шумен предложи дербито между лидера на групата „Енев” (Дибич) и втория в класирането „Чавдар 1926” (Дивдядово). Двата отбора предложиха интересна игра и през двете полувремена, с много пропуски и пред двете врати. В края на мача подялбата на точките беше най-нормалното с оглед на играта на футболния терен. Така „Енев” запази лидерската си позиция с 22 т., а „Чавдар 1926” е с 19 т., с мач по-малко остана на трето място.
На втора позиция излезе тимът на „Върбица”, който постигна изразителна победа със 7:0 при гостуването си на новака „Ботев”(Каменяк). Още в първата част гостите вкараха 5 гола и решиха мача. През второто полувреме двубоя се доигра при пълно превъзходство на тима на „Върбица”. Два гола реализира Християн Андонов, другите бяха вкарани от Янислав Андонов, Синан Юксел, Данаил Перушински, Реджеб Дурльов и Владислав Стоянов.
„Устрем” (Трем) спечели у дома срещу тима на „Балкан 1965” (Градище) с два гола на Месут Закир – по един в двете полувремена. Победата прати тима на домакините на 4-то място в класирането. „Хитрино” също победи у дома гостите от „Герой” (Зайчино ореше), които досега имаха 5 победи и само 1 загуба. В Хитрино обаче гостите с нищо не затрудниха младите местни футболисти, които вкараха 4 попадения – по 2 на полувреме. „Заря 1962” (Звегор), макар и доста трудно, се добра до първа победа в първенството над „Ендже” (Царев брод). Домакините поведоха с гол на Шенол Ибрахим, но до края на първата част гостите изравниха. В началото на втората част нови два гола, реализирани от братята Емре и Ниязи Ниязиеви, изведоха звегорчани напред в резултата. В края на мача гостите вкараха нов гол за крайното 3:2. „Локомотив” (Каспичан) постигна трета победа в първенството. Срещу играещите доста успешно гости от Смядово „железничарите” материализираха добра игра на нападателите си с два гола – на Николай Деянов и Мехмед Мехмедов (Мемо).
„Балкан” (Средня) и „Велики Преслав” почиваха.

предишна статияЖена на 66 години е блъсната след неправилно пресичане на пътното платно