дом Спорт Юношите на „Волов” (Шумен) – четири кръга лидери в групата

Юношите на „Волов” (Шумен) – четири кръга лидери в групата

0
„Волов” (Шумен) Юноши старша възраст с треньор Александър Димов. Снимка: Салим Салих

Юношите старша възраст на „Волов” (Шумен) са водачи в групата. В изминалите четири кръга те постигнаха три победи и едно равенство – на старта с „Бенковски” (Бяла, Рс).
В сряда младите футболни таланти на „Волов” гостуваха на „Доростол” (Силистра) и се завърнаха с пълен успех – 3:1. Още в началото на двубоя шуменци взеха инициативата и с гол на Михаил Кирилов задържаха резултата до края на първата част. В началото на второто полувреме мощна атака на шуменци, осъществена чрез Димитър Игнатовски, завърши с нарушение в наказателното поле на домакините – дузпа. Потърпевшият Димитър Игнатовски вкара за 2:0. Двадесетина минути след това груба грешка в защитата на гостите позволи на силистренци да намалят резултата на 1:2. Алекс Наков („Волов”) с нов гол във вратата на „Доростол” сложи край на спора на футболния терен.
Освен „Волов” (Шумен) още два отбора – „Лудогорец 1945” (Разград) и „Дунав” (Русе), са все още без загубен мач в първенството. Разградските юноши имат един мач в по-малко зарати отложеното в началото гостуване на „Светкавица” (Търговище). Същата е ситуацията с юношите на „Дунав” (Русе), които на старта не играха у дома с „Черноломец 1919” (Попово).
Лидерите от миналото първенство – „Спартак 1918” (Варна) и „Светкавица” (Търговище), не започнаха уверено новото първенство. Голяма част от младите им футболисти вече играят при мъжете, а това се отразява негативно на юношеските формации, участващи в Зоналното първенство „Варна”.