дом Спорт Ясни са финалистите от Южна „А” Регионална група „Шумен”

Ясни са финалистите от Южна „А” Регионална група „Шумен”

0
„Златен век” (Велики Преслав) след мача с „Близнаци 2022”. Снимка: Салим Салих

Предпоследният кръг в Южна „А” Регионална група „Шумен” даде отговор на въпроса кои отбори ще участват във финалната втора фаза от Областното първенство по футбол в Шумен. Първенецът се знаеше няколко кръга предварително, но вторият участник стана ясен след като се изиграха двубоите от ХVII кръг.
Лидерът „Златен век 2020” (Велики Преслав) завърши с победа с 4:1 гостуването си на „Близнаци 2022”. Мачът се игра на стадиона в село Трем, а идеалните условия явно дадоха нови криле за пълен успех на отбора-гост. Въпреки игровото си предимство, още от първия съдийски сигнал на Тихомир Иванов от Шумен, ръководил компетентно, безпристрастно и точно, футболистите от старопрестолната ни столица успяха да превземат вратата на Недредин Мехмедов (Дасай) чак в 37-та минута. След центриране от дясно в наказателното поле на символичните домакини Христо Проданов насочи с глава топката в мрежата на „Близнаци 2022” за 0:1.
В началото на второто полувреме „Златен век 2020” реализира втори гол. В 59-та минута Йордан Николов нахлу мощно в наказателното поле на „Близнаци 2022” и стреля директно след като видя, че вратарят на противниковия отбор очакваше друго отиграване на ситуацията. Пет минути след това за игра с ръка в наказателното поле на гостите от Велики Преслав беше отсъдена дузпа, реализирана от Кенан Хасан за 1:2. В 70-та минута Христо Проданов отново превзе вратата на противника за 1:3, а 10 минути по-късно влезлият като резерва Недко Спасев оформи крайното 1:4.
В Хитрино битката за второто място между едноименният тим на домакините и гостите от „Червена звезда” (Дренци), даващо право на участие във финалите, беше спечелена от гостите от с. Дренци. С малко по-добра игра и в двете полувремена „Червена звезда” спечели участие във втората фаза от Областното първенство в Шумен. Ахмед Хасанов в 23-та минута вкара първия гол във вратата на „Хитрино”, а в 87-та минута Мехмед Алиев затвърди победата на „Червена звезда”.
„Тошев” (Правенци) спечели с 2:1 гостуването си на „Балкан” (Средня) и има шанс за класиране на 3-то място в групата, ако победи гостуващия тим на „Хитрино” с повече от 3 гола. През есента мачът в Хитрино завърши 3:1 в полза на домакините. „Спортист” (Троица) взе победа с 3:0 при гостуването се на „Заря” (Звегор). Домакините пропуснаха през втората част да реализират дузпа, която вратарят на гостите Йомюр Юмер-Шаро спаси. „Велики Преслав” също взе победа с 2:1 при гостуването на „Ботев” (Каменяк).
В края на седмицата е последният кръг от групата. Въпреки че всичко вече е ясно, отборите трябва сериозно да приемат представянето си и да завършат първенството подобаващо.
Класиране:
1. „Златен век 2020”(В. Преслав)                               17 12 2 3 44:20 38
2. „Червена звезда 2022” (Дренци)                            17 9 6 2 38:19 33
3. „Хитрино” (Хитрино)                                              17 7 6 4 25:16 27
4. „Близнаци 2022” (Близнаци)                                  17 7 5 5 27:20 26
5. „Тошев” (Правенци)                                               17 8 1 8 37:33 25
6. „Велики Преслав” (В. Преслав)                              17 7 3 7 28:32 24
7. „Заря 1962” (Звегор)                                             17 5 5 7 32:38 20
8. „Спортист” (Троица)                                              17 3 7 7 22:32 16
9. „Ботев” (Каменяк)                                                 17 4 1 12 28:48 13
10. „Балкан” (Средня)                                               17 3 4 10 19:42 13