дом Спорт „Ясен 2007“ (Ясенково) нанесе първо поражение на „Мълния“ (Климент)

„Ясен 2007“ (Ясенково) нанесе първо поражение на „Мълния“ (Климент)

0

Футболистите на „Ясен 2007“ (Ясенково) спечелиха с 4:3 двубоя с лидера на групата „Мълния“ (Климент). Мачът бе от поредния ХVI-ти кръг от първенството в Северна „А“ Регионална група „Шумен“ и беше наблюдаван от многобройна публика. Гостите от Климент без загубена среща до сега бяха надиграни на футболния терен от желаещите на всяка цена победа домакини. В герой на двубоя се превърна Шенол Ибрахим от Ясенково, който реализира хеттрик.
Мача започна на доста високи обороти. „Ясен 2007“ заложи на нападателната си игра и още 23-та минута превзе вратата на Добромир Дочков. Центриране от дясно намери в наказателното поле Шенол Ибрахим, който с глава насочи топката в мрежата на гостите – 1:0. Десетина минути след това нова атака на домакините от дясно завърши с ново центриране в наказателното поле на „Мълния“ (Климент). Неумела намеса на защитниците позволи на Шенол Ибрахим да прати топката в мрежата през куп играчи – 2:0. В 40-та минута „Мълния“ (Климент) върна един гол след самостоятелен рейд на Сонер Кязим.
Второто полувреме също започна на високи обороти. Десетина минути след подновяване на играта Сонер Кязим за втори път превзе вратата на Алпер Аптула – 2:2. Вместо да атакуват вратата на домакините, гостите от Климент се поприбраха в собственото си игрално поле, а това им костваше отбелязването на нов гол във тяхната врата. Негов автор стана отново Шенол Ибрахим, който беше оставен непокрит в наказателното поле. Опитният голмайстор на Ясенково за пореден път беше на точното място в точното време – 3:2. Този развой на резултата вдигна на щурм гостите от Климент. Направени бяха няколко смени, които засилиха ударната мощ на отбора. От дясно влезлият като резерва Расим Нурханов и от ляво Сонер Кязим атакуваха непрестанно вратата на „Ясен 2007“ (Ясенково). В 80-та минута Сонер Кязим прати топката в мрежата на домакините, но високо вдигнатия флаг на асистент рефера ясно и категорично показа, че е бил в положение на засада. Пет минути преди края на двубоя Мустафа Бейджанов от далече изненада вратаря на гостите Добромир Дочков за 4:2. Последваха нови атаки и към двете врати и нови изгодни за гол ситуации. В последната 90-та мин. Мирослав Петров с глава оформи крайното 4:3 след центриране от дясно в наказателното поле на „Ясен 2007“ (Ясенково).
Победата на „Ясен 2007“ (Ясенково) над лидера „Мълния“ (Климент) е закономерна с оглед на показаното на футболния терен. Тази победа им дава шансове за спечелването на второто място в групата даващо право на участие във финалната фаза в областното първенство в Шумен. Лидера в групата „Мълния“ (Климент) е недостижим на върха, но в мача с „Ясен 2007“ (Ясенково) се огъна и не можа да покаже успешната си игра в досегашните си двубои в първенството.