дом Спорт „Хитрино” срази изразително „Ботев” (Каменяк)

„Хитрино” срази изразително „Ботев” (Каменяк)

0
„Ботев” (Каменяк) (жълто-черни екипи) - „Хитрино” (лилави екипи). Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Хитрино” победиха като гост „Ботев” (Каменяк) с изразителното 5:1. Двубоят от поредният IV-ти кръг от футболното първенство в Южна група „Шумен” бе наблюдават от многобройна публика. Мачовете между двете съседни населени места винаги преминават много оспорвано, независимо къде се играят.
Традиционно домакините от с. Каменяк започват срещите си с голямо желание за победа. Въпреки многобройните атаки, осъществени от Росен Стефанов, Алекс Русев и Севдалин Христов, гол падна едва в 30-та мин. Негов автор стана Айхан Нурхан с удар от 25-30 метра. Няколко минути след това сбиване извън футболния терен доведе до жълт картон за Илхан Левент („Ботев”). Ново участие на футболиста в срамните сцени принуди главния съдия Николай Генов да му покаже червен картон и пътя към съблекалнята. След като домакините останаха с човек по-малко гостите от Хитрино изравниха от дузпа, реализирана от Роберто Руменов.
През второто полувреме тимът на „Хитрино” се настани трайно в игралното поле на „Ботев” и за няколко минути успя да обърне мача в своя полза. Роберто Руменов реализира още 3 гола – два след центриране в наказателното поле и един с глава след изпълнение на ъглов удар. Крайното 1:5 оформи Емре Мехмед след плътен удар от границите на наказателното поле.
След последният съдийски сигнал двата отбора се поздравиха взаимно, след коректната и спортсменска игра. Срамните сцени извън футболният терен в края на първата част обаче оставиха черно петно върху интересния мач.
В следващия кръг „Ботев” (Каменяк) гостува в Хитрино на „Близнаци 2022” (Близнаци), а „Хитрино” приема у дома „Заря 1962” (Звегор). Двата мача са един след друг на 9 октомври, неделя: „Хитрино” – „Заря 1962” от 13.00 ч., „Близнаци 2022” – „Каменяк” от 16,00 ч.