дом Спорт „Хитрино“ с категорична победа над „Чавдар“ (Дивдядово)

„Хитрино“ с категорична победа над „Чавдар“ (Дивдядово)

0

Днес в Хитрино се игра отложената от ХI-ти кръг среща за първенство на Южна „А“ регионална група „Шумен“ между отборите на „Хитрино“ (Хитрино) и „Чавдар 1926“ (Дивдядово). Двубоят се очакваше с голям интерес с оглед бъдещата борба за първото място между тимовете на „Енев-Дибич“ (Шумен) и „Чавдар 1926“ (Дивдядово).
До момента лидерът „Енев-Дибич“ беше с преднина от 3 точки пред „Чавдар 1926“, а евентуална победа в Хитрино на Дивдядово ги изравняваше по точки. Като се има предвид, че през пролетния сезон „Енев.Дибич“ гостува на „Чавдар“ (Дивдядово) – първенството в Южна „А“ регионална група „Шумен“ ставаше доста интересно.
Днес в Хитрино „Чавдар“ (Дивдядово) игра доста неорганизирано и съвсем заслужено загуби двубоя с класическото 3:0.
„Хитрино“ с няколко нови момчета в отбора изненада гостите от Дивдядово, които въпреки равностойната игра бяха на моменти надиграни. Още в първата част Тасин Севгин надбяга защитата на гостите и от много малък ъгъл превзе вратата на Стилиян Йорданов – 1:0. Въпреки многобройните атаки и към двете врати до края на полувремето нов гол не падна и двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена с минимална преднина за домакините.
Второто полувреме също премина на доста високо спортно-техническо ниво. Гостите от Дивдядово бързаха поне да изравнят резултата, докато домакините като, че ли чакаха края на мача за да нанесат решителните си удари. В 70-та мин. бърза контраатака на „Хитрино“ подета от Аднан Ведат последва подаване от дясно към Венцислав Цветанов който намери в наказателното поле Ростислав Марианов – 2:0. Десетина минути след това нова бърза контраатака изведе от ляво Ростислав Марианов в игралното поле на гостите. Младата надежда на „Хитрино“ напредна мощно в наказателното поле на Дивдядово стреля силно – 3:0. Това вече беше края на интригата в двубоя. В последните минути мача се доигра, а малкото останали в студеното време верни привърженици на „Хитрино“ ги изпратиха с ръкопляскане в знак на благодарност и съпричастност за трудната все пак победа над „Чавдар“ (Дивдядово). Новите 3 точки обаче оставят тима на „Хитрино“ на 6 място в класирането със 22 точки. „Чавдар 1926“(Дивдядово) остава на втора позиция със спечелените от есента 37 точки.

предишна статияБългария изпраща военно-логистична помощ за Украйна
Следваща статия“Ботев“ (Каменяк) загуби у дома контролата със „Зенит“ (Черноглавци)