дом Спорт Хандбалният „Шумен” приключва полусезона с „Фрегата”

Хандбалният „Шумен” приключва полусезона с „Фрегата”

0
Снимка: ХК "Шумен"

Хандбалният шампион на България приключва участието си в есенния полусезон с мач срещу „Фрегата” (Бургас). Двубоят е в неделя от 16.00 ч в „Арена Шумен”.
До момента шуменци имат 6 победи и 1 загуба с голова разлика 227:192 и са лидери в елита при мъжете. Бургазлии заемат четвърта позиция с актив от 8 т. и актив от 4 победи и 2 загуби.
Със сигурност домакинският мач на шампионите пропускат трайно контузените Кирил Савов и Тансер Юсню.
Дали „Шумен 61” ще зимува на върха, зависи освен от мача срещу „Фрегата”, и от развръзката в двете срещи на „Локо” (Горна Оряховица) с „Чардафон” и „Добруджа”.
Междувременно станаха ясни съперниците от първата фаза на турнира за Купа България. При мъжете освен деветте отбора от „А“ РХГ участие ще вземат и 5 тима от втория ешелон – „ХК „Пирин 64“ (Гоце Делчев), ХК „Кубрат“, ХК „Беласица“ (Петрич), ХК „Мартен 67“ (Мартен) и ХК „Калиакра“ (Каварна).
Носителят на трофея „Шумен 61“ и финалистът „Локомотив“ (Горна Оряховица) пропускат първата фаза и ще се включат директно на четвъртфиналите. Спазено бе изискването първите четири отбора да се срещнат най-рано на полуфиналите, като жребият бе дирижиран.
Срещите от първата фаза при мъжете и четвъртфиналите при дамите са планирани за уикенда 16-17 декември.