дом Спорт Хандбалният „Шумен 61“ взе дербито на Североизтока

Хандбалният „Шумен 61“ взе дербито на Североизтока

0
Снимка: ХК "Шумен 61"

Хандбалният „Шумен 61“ взе дербито на Североизтока. В мач от 16-ия кръг в елита при мъжете шампионите победиха „Спартак“ (Варна) с 33:22 (16:12). Освен добрия хандбал, който зрителите аплодираха в „Арена Шумен“, повече от 20 късметлии си тръгнаха с традиционните награди, разигравани в томбола.
Срещата бе много важна за домакините, тъй като след тази победа им е необходима още една – срещу „Фрегата“ в Бургас, за да завършат първи преди плейофите за титлата.
Двата отбора се постараха да предложат сравнително добро темпо на игра, видяхме и от двете страни добри постепенни атаки, но далеч по-ефективни в завършващата фаза бяха шампионите. Освен това те действаха традиционно силно в защита, което доста затрудни гостите.
След първите 6 – 7 минути игра „Шумен 61“ поведе с 6:4, като четирите попадения за домакините наниза с прострелни удари Енгинджан Сали. Бърза контра на Митко Грозев направи 2:0, а Вилиян Негованов се разписа за 5:2. До почивката за шампионите вкараха още Стефан Евтимов, Теодор Димитров, Тансер Юсню и Кадир Мехмедов от 7 метра.
През второто полувреме треньорският тандем на домакините Никола Карастоянов – Костадин Семерджиев пусна „тежката артилерия“ – Бранимир Балчев, Йордан Михайлов и Александър Димитров . Разликата набъбна Бързо до 7 – 8 гола за шампионите, като в тази част видяхме най-красивите контри и най-зрелищните голове. С атрактивни прехвърлящи вратаря удари оплетоха топката в мрежата Александър Димитров и Николай Николов, а Мехмедов пак се разписа от дузпа.
През втората част много други спасявания за домакините направи Иван Кисьов, а на вратата на „Спартак“ се отличи миналогодишният шампион със „Шумен“ Ивайло Костов.
Постигнахме важна победа. Доволен съм от играта. Остава ни само един мач, в който трябва да победим, за да завършим първи преди плейофите. Първото полувреме в защита бяхме малко разконцентрирани. След почивката влязохме с по-опитен състав и мачът придоби друг облик, с по-сериозна разлика за нас. Всички състезатели взеха участие, поздравявам ги за успеха „, коментира главният треньор на шампиона Никола Карастоянов.
„Шумен 61“ – Стефанов, Добрев, Негованов – 3, Сали – 6, Юсню – 3, Евтимов – 3, Грозев – 2 (Кисьов, Николов – 2, Ал. Димитров – 5, Каников, Михайлов – 1, Балчев – 1, Т. Димитров – 4, Мехмедов – 3.

предишна статияБНБ пуска в обращение монета „125 години от рождението на Панчо Владигеров“