дом Спорт Хандбалният „Шумен 61“ се окичи със сребро на турнира за Купата на...

Хандбалният „Шумен 61“ се окичи със сребро на турнира за Купата на България

0
Снимка: Архив

Шампионът „Шумен 61“ спечели сребърни медали във финалния турнир за Купата на България по хандбал. В спор за трофея подопечните на треньора Чавдар Чернев отстъпиха пред отбора на „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 19:23 (на полувремето 12:12), съобщиха от пресцентъра на ХК „Шумен 61“.
Турнирът се проведе в Двореца на културата и спорта във Велико Търново.
Носителят на Купа България за миналия състезателен сезон – „Шумен 61“, води мъжка битка с железничарите. Влезе в мача с ултразаряд, огромно желание и хъс за победа.
Защитният вал на шуменци бе непробиваем, организираха светкавични атаки, които материализираха в голове. Стражът Ивайло Костов наложи като свой специалитет комбинацията – мълниеносен пас към полеви играч на предна позиция, който тутакси се превръщаше в гол. Именно такива топовни снаряди пронизваха през първото полувремето противниковата врата на Георги Маринов.
Четири пъти гредата помогна на „Локо“. Десетина спасявания регистрира стражът на хандбалистите от Горна Оряховица.
На полувремето двата съперника се оттеглиха при равен резултат, като на светлинното табло бяха отчетени общо 7 равенства.
След почивката, още в началните минути, железничарите реализираха четири безответни гола. Така на практика „Локомотив“ пречупи устрема на шуменци.
Официалната церемония по награждаването, която бе ръководена от президента на Българска федерация хандбал Росен Добрев, бе съпроводена с низ от вълнуващи емоции.
Трети за Купа България се класира отборът на „Осъм“ (Ловеч), който взе бронзови медали след победа над „Пирин“ (Гоце Делчев) с 27:26.
С приз за най-добър защитник в индивидуалното награждаване бе удостоен хандбалистът на „Шумен 61“ Димитър Пламенов.
Треньорът на „Шумен 61“ поздрави носителя на трофея „Локомотив“, както и домакините на турнира за перфектната организация.
Чернев коментира, че и двата 1/2-финала са били равностойни.
„В двубоя с „Локо“ ние държахме публиката под напрежение докрая. Имахме огромно желание да спечелим Купата, но нещо не ни достигна – изгубихме мача в нападение“, коментира той.
И изрази позиция, че в защита подопечните му са се справили много добре: „Невероятен Пламенов, поздравявам го за индивидуалната награда. Костов стоеше стабилно на вратата“.
Според наставника на шуменци неговите състезатели са били статични в нападение. „Тръгвахме сами, никой не работеше за другия. Защитата на „Локо“ беше изключително градивна. Ние попаднахме в този капан. Не изпълнихме тактическите указания: да има игра без топка; гардовата линия да се движи повече; да има включване на втори пивот – съвкупност от компоненти, с които да разбием агресивната защита на съперника“, каза още Чернев.
Той анонсира, че другата седмица започват плейофите от държавното първенство.
В събота от 17.00 часа в „Арена Шумен“ шампионът „Шумен 61“ играе 1/2-финал с отбора на „Спартак“ (Варна).
„Продължаваме да се борим за титлата в първенството. Ще търсим реванш в шампионата заради изгубения трофей в турнира за Купата на България. Ще изгледам отново записа от последния ни мач със „Спартак“, сподели Чернев.
И допълнителни, че в последните минути на срещата с „Локомотив“ капитанът Йордан Михайлов е напуснал принудително тъй като се е обадила стара негова травма.
„Благодаря на целия отбор на „Шумен“! Нищо не е изгубено. Нашият отбор е изграден от победители, личности. И всички ние, за да станем шампиони, сме се изграждали , както с победи, така и със загуби. Именно тези моменти, както и нашето приятелство, могат само да ни сплотят, за да продължим напред още по-силни!“, заключи Чавдар Чернев.