дом Спорт Хандбалният „Шумен 61” с трудна победа над „Осъм”

Хандбалният „Шумен 61” с трудна победа над „Осъм”

0
Архив. Снимка: ХК „Шумен 61”

Хандбалният „Шумен 61” е на победа от първото място преди плейофите в мъжката елитна група. Това съобщиха от пресслужбата на спортния клуб. В предпоследния кръг от втория полусезон шампионите победиха много трудно като гости „Осъм” с 29:28 (13:13) и запазиха първото място в класирането. При очаквания домакински успех срещу „Левски” в последния редовен кръг шуменци ще са недостижими на върха.
Успехът в Ловеч дойде трудно, като интригата бе буквално до последната сирена. Още началните минути загатнаха, че сблъсъкът няма да е лесен за гостуващия тим. Двата отбора пропиляха първите си няколко атаки и шуменци успяха да поведат чак в 5-ата минута с гол на Грозев. Макар да си бяха осигурили място в плейофната четворка, домакините се хвърлиха здраво в битката и поддържаха сериозна интригата в мача. Гостите пък играеха необичайно разколебано, изневериха на шампионския си стил и в двете фази на играта, и логично двата тима се оттеглиха на полувремето при равен резултат 13:13.
През втората част шампионите на моменти бяха догонващи в резултата. Пламенов изравни за 18:18, а после и за 19:19. „Шумен 61” поведе в 42-та минута с попадение на крилото Ефтимов – 20:19, а при 20:20 Хасан Хасанов отрази и дузпа. Вместо да дръпнат отново, шуменци изпуснаха поредна атака, а Симеонов изравни отново за 21:21 от 7-метров наказателен удар. След 22:22 в 47-та минута последва още едно равенство – 26:26.
До последната сирена гостите водеха в резултата, но така и не успяваха да реализират голове в постепенното нападение, пропуснаха няколко поредни атаки, не можаха да се откъснат и позволиха на ловчанлии да им „дишат във врата”. Две минути преди сирената „Шумен 61” водеше с 3 гола – 26:29, и когато нещата изглеждаха решени, гостите не успяха да завършат три поредни атаки и 30 секунди преди сирената „Осъм” имаше само гол пасив – 28:29, и топка в атака. Последният изстрел на играч на „Осъм” почти със сирената бе за изравнителен гол, но намеса на вратаря Ивайло Костов предотврати равенството.
За шуменци най-резултатен бе Димитър Грозев – 8 гола, а за отбора на „Осъм” 15 наниза Преслав Станчев.
„Тактическата ни дисциплина е под всякаква критика. Нагласата ни за мача също. Не виждам да сме изградили нищо добро за 1 година, по-скоро вървим надолу. Ако продължаваме така, нищо добро не ни чака. Срещу „Осъм” играчите бяха безобразни. Ако и на плейофите изглеждаме така, ще падаме.
Нямаме право да изглеждаме така, да играем толкова отпуснато с отбор от класата на „Осъм”. Да бием едва-едва, да се налага да се караме със съдиите. Разочарован съм от всички, най-вече от тактическата дисциплина, от това, че не се изпълнява това, което казвам на играчите. Всеки прави каквото си иска. Допускаме грешки, които се правят от петокласници.
Бихме на абсолютен късмет. Просто играчите трябва да правят това, което им казвам. А в този мач не беше така. Като треньор поемам изцяло вината за слабата физическа, тактическа и игрова подготовка. Направихме един от най-слабите си мачове в първенство. Надявам се за мачовете за Купата на България, които предстоят през март, да имаме друга мотивация и нагласа за игра”, коментира треньорът на шуменци Никола Карастоянов.
„Шумен 61”: Костов, Юсню, Грозев – 8 , Т. Добрев – 2, Ефтимов, Т. Димитров – 5, Пламенов – 4 (Хасанов, Николов, Ал. Димитров – 4, Балчев – 2, Симеонов – 2, Сали – 2, Савов, Каников).

предишна статияКрасимир Вълчев е начело на листите на ГЕРБ в Шумен и Стара Загора
Следваща статияПри изборите днес: ГЕРБ – 24,6%, ПП-ДБ – 22,7%, „Възраждане“ – 12,5%… до 8 партии в 49-тия парламент