дом Спорт Хандбалният „Шумен 61” поведе в полуфиналната серия срещу „Осъм”

Хандбалният „Шумен 61” поведе в полуфиналната серия срещу „Осъм”

0
Архив. Снимка: ХК „Шумен 61”

Мъжкият хандбален отбор на „Шумен 61” поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия от шампионата в елита. Като домакини момчетата на треньорското дуо Никола Карастоянов – Костадин Семерджиев победиха „Осъм” (Ловеч) с 37:29 (15:12). Мачът се игра в Суворово поради ангажираност на зала „Арена Шумен”. Плейофът е до две победи, като реваншът е на 1 април в Ловеч. При успех на домакините третата решителна среща ще е в Шумен.
Липсата на огромния заряд от финала за Купата на България срещу „Локомотив” преди дни сложи отпечатък върху играта на шуменци. Символичните гости от Ловеч успяха да поведат с 3:0 след като шампионите не завършиха добре 3 поредни постепенни атаки, а стражът на „Осъм” парира две стрелби. До почивката двата тима заложиха на по-бавното темпо на игра и за 30 минути така и не се видя най-силното оръжие на „Шумен 61” – бързата контраатака. Символичните домакини все пак изравниха в 9-ата минута след три поредни гола на Бранимир Балчев, дошли след постепенни нападения. За първи път едва в 25-ата минута шампионите излязоха напред с 2 гола след попадение от 7-метров наказателен удар, изпълнен от Балчев. До този момент шуменци успяваха да поведат с 1 гол, заличаван още при ответната атака на „Осъм”, а на таблото 8 пъти светваше равен резултат – 3:3, 4:4, 5:5, 6:6, 7:7, 8:8, 9:9 и 10:10. Домакините поведоха с 13:10 след като реферите свириха силова атака на ловчанлии, а в ответното нападение се разписа Теодор Димитров. Балчев вкара за 14:11 от дузпа след добавка, а крилото Александър Димитров заби за 15:12 със сирената за край на първото полувреме. В постепенната атака на домакините най-много спореше завършващата комбинация с пивота Кирил Савов, който бе безпогрешен. До почивката се разписаха още капитанът Йордан Михайлов и Теодор Добрев. Младият Хасан Хасанов, който замести на вратата на „Шумен 61” възстановяващия се от травма в коляното титуляр Ивайло Костов, направи няколко добри спасявания.
През втората част на вратата се завърна Ивайло Костов и това даде по-голяма сигурност в отбраната на шуменци, които заиграха в свой стил – по-гъвкаво и по-здраво. Костов парира важни стрелби в решителни моменти, спаси и дузпа. Шампионите вдигнаха малко темпото на игра и това веднага се отрази на резултата. Зрителите видяха добри контри, завършени ефектно от Теодор Димитров и Димитър Грозев. Балчев, Михайлов и Йорданов продължиха да вкарват, а попадения в сметката си записаха Димитър Пламенов и Теодор Добрев. В средата на втората част символичните домакини вече водеха с 4-5 гола, а в един момент и с 6-7 и бе ясно, че изненада в този сблъсък не може да има.
Най-резултатен за „Осъм” бе Преслав Станчев с 15 гола.
„Шумен 61”: Хасанов, Михайлов – 5, Балчев – 8, Грозев – 4, А. Димитров – 3, Т. Добрев – 2, Савов – 9, (Костов, Пламенов – 1, М. Симеонов, Т. Димитров – 5, Негованов).
„Доволен съм от победата. Очаквах да имаме спад в мотивацията след спечелването на Купата. Не направихме най-хубавия си мач. Стартирахме лошо, „Осъм” поведе с 3:0. Не съм много доволен от начина на игра, доволен съм от победата. Чака ни много труден мач реванш идната събота”, коментира треньорът на шампионите Никола Карастоянов. Той изрази задоволството си от играта на младия вратар на „Шумен 61” – Хасан Хасанов. „Хасанов се представи добре. През второто полувреме пуснах Ивайло Костов – търсех по-голяма сигурност в решаващите минути, тъй като още не се бяхме откъснали в резултата. Докато беше в игра, Хасанов направи няколко много хубави спасявания”, обобщи Карастоянов.

предишна статияНуртен Ахмед: ДПС е доказала своите възможности и кадрови потенциал през годините
Следваща статияАнтония Стоянова се класира за финала на Националното състезание Spelling Bee