дом Спорт Хандбалният „Шумен 61“ отново с победа като гост в елита

Хандбалният „Шумен 61“ отново с победа като гост в елита

0
Снимка: Чавдар Чернев/Архив

Мъжкият хандбален тим на „Шумен 61“ записа нова победа като гост – този път срещу „Левски“ в Българене с 37:24 (на полувремето 16:14). Двубоят бе от 17-ия кръг в елитната група. Тази развръзка запазва интригата за второто място преди плейофите, съобщиха от пресслужбата на Хандбалния клуб „Шумен 61“.
Макар разликата в класите на съперниците да бе ясна преди срещата, до почивката домакините поддържаха интригата и водеха в резултата. На моменти „Левски“ дръпна дори с 6 гола аванс.
Тук е мястото да отбележим, че гостите бяха в доста намален състав. В тимовия лист наставникът Чавдар Чернев бе записал едва 12 състезатели, а няколко от титулярите отсъстваха поради трамви и заболявания. Мача пропуснаха капитанът Йордан Михайлов, опитните Димитър Петков и Бранимир Балчев, Теодор Димитров, нямаше го и вратарят Ивайло Костов. Негованов бе извън отбора заради заболяване, няколко юноши, на които залага Чернев, също бяха заболели. Тези кадрови проблеми сложиха отпечатък върху играта до почивката.
През втората част обаче се видя, че „Шумен“ разполага с играчи, които могат да обръщат мача. Отлично се включи завърналият се от Норвегия десен гард Георги Атанасов, който с 8 гола стана и топреализатор за гостите. По 6 попадения нанизаха Енгинджан Сали и Димитър Грозев, с 4 се отчете Теодор Добрев, по 3 вкараха Миро Симеонов и Александър Димитров, 2 добави пивотът Митко Пламенов, 1 има Кирил Савов,
а първия си гол в елита регистрира младият Мустафа. На вратата бе Ангел Ангелов, заменян на моменти от Нутфиев.
Макар да бяхме в силно намален състав, успяхме да постигнем рутинна победа. Радва ме, че отборът ни е много мобилизиран, на всеки пост вече имаме по двама равностойни състезатели, което ми дава шанс за повече опции и в защита, и в нападение. До почивката изоставахме в резултата. Хубавото е, че 5 – 6 минути преди сирената успяхме да стопим пасива си до 2 гола. След сериозен разговор в съблекалнята в първите минути на второто полувреме тръгнахме мощно, обърнахме резултата и закономерно започнахме да трупаме аванс“, обобщи треньорът Чавдар Чернев.
Той сподели още, че в отсъствието на капитана Михайлов на поста разпределител отлично са се справили Теодор Добрев и Димитър Грозев, а изключително полезен за отбора е бил завърналият се от Норвегия Георги Атанасов, който ще завърши сезона с шампионите.
Продължаваме да набираме оборотите. Имаме едно гостуване на „Добруджа“, като все още не се знае дали мачът ще е в Добрич или Каварна. Те записаха първата си победа този сезон, млади момчета са, водени от опитния Георги Андреев. Няма място за подценяване. После влизаме в турнира за Купата на България, където задачата ни е да вземем отново трофея. Оптимист съм„, завърши Чернев.

предишна статияС премиера на куклена постановка актьорите в Шумен посрещат Деня на театъра
Следваща статияМинистър Денков: Възстановяваме нормалния учебен процес след ваканцията