дом Спорт Хандбалният шампион „Шумен 61” с нова победа

Хандбалният шампион „Шумен 61” с нова победа

0
Снимка: Архив.

Хандбалният шампион на България при мъжете „Шумен 61” продължава победната си серия в първенството на елита, съобщиха от клуба. В мач от 7-ия кръг възпитаниците на треньорите Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев надиграха като гости състава на „Левски” с 30:23 (15:10). Това е шести пореден успех на шуменци.
И тази среща като цяло показа, че шампионите са водещ тим в тазгодишното първенство със заявка за нова титла. Още в началото на двубоя в Българене пролича разликата в класите на двата отбора. Гостите дръпнаха с 2:0 с две бързи попадения на Бранимир Балчев и Димитър Грозев. В 8-ата минута резултатът набъбна до 6:1 и това бе знак, че изненада в този мач не може да има. Шампионите поддържаха приличен аванс до края на срещата, а още преди почивката вратарят Ивайло Костов на няколко пъти отказа играчите на домакините с перфектни намеси.
През второто полувреме домакините опитаха да стопят аванса и доближиха гостите само на 2 гола, но това бе всичко, което можаха да направят срещу по-организирания и можещ състав на шампионите.
Най-резултатен за победителите бе Димитър Грозев, който наниза 12 гола. Съотборникът му Бранимир Балчев реализира 8 попадения.
Срещу „Левски” шампионите играха в състав: Костов, Атанасов – 1, Добрев, Негованов, Симеонов – 1, Сали – 1, А. Димитров, Савов – 4, Хасанов, Ефтимов – 3, Каников, Грозев – 12, Балчев – 8.
Поради контузии съставът на „Шумен 61” не можа да разгърне в пълна степен игровия си потенциал. За сметка на това играчите, които се включиха в двубоя, демонстрираха хъс и много добри взаимодействия най-вече в защитен план, което оптимално затрудни разгръщането на постепенните нападения на „Левски”.
„Нелек мач – бяхме в много камерен състав. Лазаретът е почти пълен. Имаме много контузени състезатели. Радвам се, че тези, които играха срещу „Левски”, дадоха всичко според възможностите и актуалното им състояние. И в крайна сметка спечелихме. Юношите също се включиха добре”, коментира треньорът на шампионите Костадин Семерджиев. Той допълни, че второто полувреме шуменци са поддържали разликата и като цяло не е имало опасност от промяна на резултата. „Доволен съм много от играта в защита и по-малко от нападението, но това беше очаквано предвид липсващите хандбалисти от отбора. Удовлетворен съм от факта, че състезателите демонстрираха и старание, и желание, защото мачът беше важен. Надявам се повечето от контузените играчи да се възстановят за предстоящия ¼-финален мач от турнира за Купата на България срещу „Чардафон”, каза още Семерджиев. Мачът е в Шумен на 3 декември.
Преди това „Шумен 61” излиза в отложен двубой от първенството срещу „Локомотив” (Горна Оряховица). Срещата е насрочена за 27 ноември от 16.00 ч.