дом Спорт Хандбалистите на „Шумен 61” загубиха с 1 гол дербито при мъжете

Хандбалистите на „Шумен 61” загубиха с 1 гол дербито при мъжете

0

Мъжкият хандбален тим на „Шумен 61” загуби с 1 гол разлика дербито на кръга, съобщиха от пресслужбата на клуба. Като гости на „Осъм” в Ловеч шампионите записаха загуба с 34:35 (19:15) в инфарктен мач. През новия сезон това ще са двата тима с най-големи амбиции за титлата.
Сериозният сблъсък даде отражение върху играта – и двата отбора допускаха брак, особено в завършващата фаза на атаката. Гостите бяха догонващи в резултата до 24-ата минута, до която на таблото бяха фиксирани 7 равенства. Шампионите поведоха за първи път с 11:10 след точно изпълнен от Мирослав Симеонов 7-метров наказателен удар, а 2 минути по-късно шуменци дори поведоха с 2 гола след отлично завършена от Бранимир Балчев бърза контраатака. Вратарят на гостите Ивайло Костов направи две-три спасявания и в последните минути на първата част авансът на „Шумен 61” достигна 4 гола – 19:15.
Обратът дойде след почивката. Няколко поредни атаки на гостите не завършиха с гол, домакините от Ловеч заздравиха защитата си, възползваха се от спасяванията на вратаря си и изравниха – 25:25, в средата на полувремето. Шампионите имаха шанс да поведат по-сериозно в резултата, но на няколко пъти не успяха да завършат резултатно атаките си. „Шумен 61” успя да поведе с 31:27 след две хубавия спасявания на Костов, но не успя да задържи този аванс. С бързи контраатаки домакините, подсилени от опитния Веселин Чакмаков, заличиха пасива и дори поведоха. След изтичане на редовното време Балчев се разписа от 7-метров наказателен удар, но само направи разликата за домакините минимална – 35:34.
Най-резултатни за „Осъм” бяха Преслав Станчев – 12 гола, и Веселин Чакмаков – 10. За гостите с най-много попадения се отчете Бранимир Балчев – 8.
„Шумен 61”: Ивайло Костов (вратар), Николай Николов, Димитър Петков (4 гола), Мирослав Симеонов (3), Енгинджан Сали, Теодор Димитров (1), Александър Димитров (6), Ангел Ангелов (вратар), Стефан Ефтимов, Кирил Савов (2), Вилиян Негованов, Димитър Грозев (3), Димитър Пламенов (3), Мартин Йорданов, Бранимир Балчев (8), Йордан Михайлов (4).
„Отборът на Ловеч не ни победи – ние сами изгубихме мача. Допуснахме слаба игра в защита, а вратарят Ивайло Костов бе разконцентриран на моменти. Изтървахме много чисти топки, топки от 6-ия метър. Стражът на „Осъм”“ показа солидна игра на вратата”, каза веднага след мача старши треньорът на „Шумен 61” Чавдар Чернев. Той каза още, че на почивката е посъветвал състезателите си през второто полувреме да не излизат разконцентрирани и разпилени, защото мачът тепърва започва. „Бяхме небрежни пред гола. Допускаме пропуски в нападение, тъй като все още нямаме игрова практика. За съжаление още преди първия ни мач от първенството – срещу „Добруджа”, нямахме нито една изиграна контрола. Нямахме толкова тренировки за стрелба. Смятам, че ще успеем да коригираме тези пропуски за в бъдеще”, допълни Чернев. Той коментира, че на практика „Осъм” е бил първият сериозен съперник на „Шумен 61”.
В следващия кръг от мъжкия хандбален шампионат хандбалистите на Чавдар Чернев са домакини на „Локомотив” (Горна Оряховица).
Срещата е на 9 октомври в зала „Арена Шумен”.

предишна статияФотоконкурс „Моят град в една снимка” обявиха в Нови пазар
Следваща статияРегионалното дерби между „Волов“ (Шумен) и „Ботев“ (Нови пазар) завърши с равенство 1:1