дом Спорт Хандбалистите на „Шумен 61“ надиграха с лекота габровци

Хандбалистите на „Шумен 61“ надиграха с лекота габровци

0

С нови ултрамодерни екипи хандбалистите на „Шумен 61” продължиха победната си серия в елитната мъжка група, съобщиха от пресслужбата на спортния клуб.
В мач от 5-ия кръг на първенството шампионите надиграха с лекота като гости „Чардафон” в Габрово с 31:23 (на полувремето 17:13). Това бе четвърта поредна победа за възпитаниците на Никола Карастоянов, които имат и отложен мач с „Локомотив” (Горна Оряховица).
Шампионите изковаха победата още до почивката – те дръпнхаха с 4:0 в първите 5 минути, като три от попаденията – на Каников, Сали и Юсню, дойдоха след постепенно нападение, а четвъртият гол заби Теодор Димитров след открадната топка и бърза контра.
Още в тези първи минути гостите предложиха здрава, гъвкава защита, а за домакините бе трудно да осъществят взаимодействия в завършващата фаза на атаката.
Треньорът Никола Карастоянов заложи в основния състав на играчи, които сравнително по-рядко попадат на игралното поле. Постепенно в хода на мача обаче се включиха всички от резервната скамейка. В двубоя не взеха участие Бранимир Балчев, Димитър Пламенов и Кирил Савов.
През първото полувреме технически брак беляза играта на двата тима, като доста повече той бе в състава на домакините – имаше немалко изпуснати топки, пристъпвания на линията и крачки. Най-резултатен за шампионите преди почивката бе Сали, който се разписа 5 пъти, а атрактивни попадения нанизаха още влезлите на смяна Негованов, Михайлов, Грозев и Евтимов.
Интересен момент бяха първите минути на второто полувреме, когато гостите останаха с човек по-малко, но точно за тези две минути не допуснаха гол и вкараха три. Два пъти се разписа бързакът Грозев и един път Теодор Добрев и резултатът стана 21:13 за гостите. Към 10-ата минута на втората част домакините със сетни сили опитаха обрат. Срещу 1 гол на шуменци те вкараха 6 и стопиха пасива до 19:22. Опитният тим на шампионите обаче естествено не допусна изненада. От 7 метра се разписа Миро Симеонов, а после Юсню и развихрилият се Александър Димитров бързо доведоха резултата до 29:20.
В следващия кръг „Шумен 61” приема отбора на „Осъм” (Ловеч). Мачът е на 5 ноември (събота) от 17 ч в зала „Арена Шумен”.
„Поздравявам отбора за победата. В двубоя срещу „Чардафон” изпълнихме основните задачи, които бях поставил пред състезателите. Дадох шанс за изява на по-младите хандбалисти от клуба. След домакинството срещу „Осъм” в следващия кръг, ни предстои да изиграем още един – отложен мач, с „Локомотив” (Горна Оряховица). Той е насрочен за 27 ноември”, коментира треньорът на шампионите Никола Карастоянов.