дом Спорт Гол след гол на мача в Царев брод

Гол след гол на мача в Царев брод

0

Футболистите на „Чавдар“ (Дивдядово) постигнаха разгромна победа с 9:0 срещу „Ендже“ (Царев брод) за началото на пролетният дял от първенството в Централна областна група „Шумен“. Срещата от Х кръг се игра при много хубаво за средата на месец март време, а това даде възможност на спортистите да покажат футболни умения. Гостите от Дивдядово са лидери в групата и успеха им е закономерен. Още в 10-та минута капитана на „Чавдар“ (Дивдядово) Асен Гайдарджиев от рамката на наказателното поле простреля вратата пазена от Никола Петров за 0:1. Три минути след това за нарушение в наказателното поле на домакините главният съдия Николай Генов от Шумен отсъди дузпа. Зад топката застана Асен Гайдарджиев – 0:2. В 18-та минута нова бърза атака на гостите завърши с подаване към Асен Гайдарджиев в наказателното поле на „Ендже“ (Царев брод). За опитният капитан на гостите не остана нищо друго освен да прати топката за трети път във вратата на домакините. Бързата и комбинативна игра на „Чавдар“ (Дивдядово) доведе до отбелязването на нови два гола до края на първото полувреме. В 40-та минута Радостин Стефанов покачи на 0:4, в 44-та минута Симеон Димитров с плътен удар опъна мрежата за 0:5.
Второто полувреме двубоя премина в игралното поле на „Ендже“ (Царев брод). Гостите от Дивдядово пуснаха в игра доста млади футболисти, които също се представиха достойно. Бързата им и комбинативна игра на футболния терен доведе до нови четири гола във вратата на „Ендже“ (Царев брод) реализирани от Александър Радушев в 50-та минута, Симеон Димитров в 68-та минута, Теодор Илиев в 76-та минута и отново Симеон Димитров в 87-та минута.
В друга съботна среща от кръга „Енев“ (Дибич) победи доста трудно „Волов“ (Шумен) с гол реализиран в края на двубоя. Гостите от Шумен на два пъти повеждаха в резултата, но в края на мача се огънаха и допуснаха изравняване. Това вдигна самочувствието на „Енев“ (Дибич) за отбелязването на нов гол и обръщането на мача в своя полза – 3:2.
В неделя в село Троица поради ремонтни дейности на стадиона в старопрестолната столица тима на „Златен век“ (Велики Преслав) постигна победа с 2:1 над „Шумен 2007“ (Шумен) с головете на Янислав Симеонов. В Смядово едноименният тим и гостите от „Локомотив“ (Каспичан) не излъчиха победител – 1:1. Домакините поведоха в резултата през първата част на мача, но през втората гостите успяха да изравнят.
Отборът на „Ботев“ (Нови пазар) в този кръг почиваше.