дом Спорт Футболното първенство стартира с резултати от 0:0 до 10:1

Футболното първенство стартира с резултати от 0:0 до 10:1

0
„Балкан“(Средня) в червено –бели екипи „Хитрино“(Хитрино) Снимка: Салим Салих

Футболното първенство в областта стартира през изминалия уикенд.
Както вече писахме, новият сезон ще премине в нов формат. Отборите са разпределени в 3 групи – централна, северна и южна. 32 тима ще спорят за по-челно класиране.
В първия кръг в централната група прави впечатление изразителната победа на „Енев-Дибич“ при гостуването на „Върбица“, както и победата като гост на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) над „Герой“ (Зайчино ореше). Новакът „Шумен 2007“ победи у дома „Устрем“ (Трем). „Локомотив 2008“ (Каспичан) също постигна изразителна победа у дома над „Балкан 1965“ (Градище).
В северната група реално се изиграха два двубоя. „Мълния“ (Климент) „прегази“ у дома на старта „Победа 2016“ (Пристое) с категоричното 9:0. „Вихър 1969“ (Боян) също започна добре побеждавайки 5:0 новака в групата „Заря 2022“ (Тодор Икономово). Два от мачовете завършиха преждевременно. „Космос“ (Браничево) се яви с доста намален състав във Вълнари и след 5 минути игра остана с 6 състезатели и служебна загуба. Нещо подобно се случи и в двубоя между „Дъбрава“ (Осеновец) и „Лудогорец“ (Каолиново). Гостите започнаха мача с 10 футболисти. На полувремето 2-ма състезатели на Каолиново се почувстваха с неразположение. Това наложи тимът да продължи второто полувреме с 8 състезатели. До 72-та минута още 2 състезатели на гостите се контузиха и не можаха да продължат мача при резултат 2:0. Това наложи прекратяване на двубоя и служебна победа с 5:0 в полза на „Дъбрава“ (Осеновец).
Срещите между „Устрем 2020“ (Пет могили) – Ясен 2007 (Ясенково) и „Зенит“ (Черноглавци) – „Борци“ (Борци) бяха предварително отложени.
В южната група „новаците“ започнаха с победи новото първенство. „Червена звезда 2022“ (Дренци) победи с 5:0 „Ботев“ (Каменяк), „Златен век 2020“ (Велики Преслав) също победи у дома „Заря 1962“ (Звегор) с 3:1. Отборът на село Близнаци също започна с победа новото първенство. Като гости те надделяха над другия новак в групата „Тошев-Правенци“ с 3:2. „Болярите“ от старопрестолната столица с треньор Тодор Бекяров все пак бяха най-резултатни. В доста интересен двубой те надделяха над „новака“ в групата „Спортист“(Тройца) с 10:1. В Средня мача с Хитрино беше безрезултатен – 0:0.