дом Спорт Футболният „Волов“ започна със загуба пролетния сезон

Футболният „Волов“ започна със загуба пролетния сезон

0
Футболистите на "Волов" (жълти екипи) стартираха със загуба Снимка: Салим Салих

„Волов“ (Шумен) започна пролетния дял от първенството в Североизточна Трета лига с минимална загуба 0:1 у дома от „Спартак 1918“ II (Варна).
Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ при силно ветровито време. Първото полувреме премина при равностойна игра с доста изгодни за гол ситуации и пред двете врати. Калоян Патлеев – вратарят на шуменци и Стефан Петков, играл в предишното първенство на вратата и на шуменци, но сега пазещ вратата на варненци, опазиха вратите си „сухи“.
В началото на второто полувреме „соколите“ от Варна осъществиха няколко опасни влизания към вратата на „Волов“. Самоотвержената игра на защитата на шуменци и вратарят не позволиха на варненските нападатели отбелязването на гол. В 60-та минута влезлият като резерва Христо Александров отправи опасен удар, спасен със сетни усилия от варненския вратар. Минута-две след това Дакарай Трой Трувилион – също резерва, влязъл в игра в началото на второто полувреме, с далечен удар изненада младия шуменския вратар за 0:1. Атаките на шуменските футболисти се усилиха с наближаването на края на двубоя. Христо Александров отново се опита да превземе вратата на варненци, но ударът му беше изчистен със сетни усилия от Стефан Петков. Пет – шест минути преди края за нарушение срещу Радослав Антонов в наказателното поле на гостите, главният съдия Ивайло Недялков от Добрич посочи точката за дузпа. С изпълнението се нагърби Михаил Венков, който нацели напречната греда на варненската врата и остави резултата непроменен 0:1. За друго вече нямаше време.
В следващия кръг „Волов“(Шумен) гостува на „Спортист 2011“(Генерал Тошево).