дом Спорт Футболна неделя: 3 победи за домакините, 2 – за гостите, 1 равенство

Футболна неделя: 3 победи за домакините, 2 – за гостите, 1 равенство

0
Футболистите на „Ботев“ (Каменяк) в тъмни фланелки загубиха на старта от лидера „Енев-Дибич“ с червено-бели екипи с 0:2.

Три победи за домакините, две за гостите и едно равенство е равносметката на старта на пролетният дял от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“.
В неделя се играха срещите от ХVII-тия кръг – с доста интересни резултати.
Лидерът „Енев-Дибич“ (Шумен) гостува на новака „Ботев“ (Каменяк) и с два гола на Михаил Неделчев – по един в двете полувремена спечели двубоя и прибави нови три точки в актива си. Срещата премина доста оспорвано, под диктовката на гостите, но на моменти и домакините създаваха бързи контра атаки към вратата на „Енев-Дибич“. Закономерно в края на първото полувреме и към края на двубоя футболистите на „Енев-Дибич“ се възползваха от грешките на централните защитници на „Ботев“ и им отбелязаха два гола – достатъчни за 14-та победа от началото на първенството.
„Хитрино“ (Хитрино) също спечели гостуването на „Заря 1962“ (Звегор). В първата част гостите поведоха в резултата с гола на Тасин Севгин. Въпреки многото атаки и към двете врати нов гол и така не беше отбелязан и двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена с минимална преднина на „Хитрино“. През втората част любителите на футбола в село Звегор видяха нови пет гола – три във вратата на домакините и два гола във вратата на гостите от Хитрино. За „Заря 1962“(Звегор) голове вкараха Рамис Айхан и Момчил Кънев, за „Хитрино“ – Тасин Севгин (2) и Аднан Ведат.
В Каспичан местният тим „Локомотив“ премина на експрес през „Устрем“ (Трем) с головете на Добромир Димитров с хеттрик и Марин Александров (Котката). В края гостите от Трем вкараха гола на честа за крайното 4:1.
Категорична победа 3:0 постигна тима на „Върбица“ в срещата с „Велики Преслав“. Три гола във вратата на гостите реализира Симеон Стоянов.
„Ендже“ (Царев брод) започна с победа пролетният дял от първенството след като спечели с 2:0 домакинството на „Балкан“ (Градище). Двата гола паднаха през втората част реализирани от Белчин Изедин и Валентин Петров.
В Смядово двубоя с „Чавдар“ (Дивдядово) не излъчи победител. Домакините в първото полувреме вкараха два гола реализирани от Георги Сираков и Станислав Радославов. Гостите през втората част успяха да изравнят резултата – пет минути преди края на мача. „Балкан“ (Средня) и „Герой“ (Зайчино ореше) в този кръг почиваха.
Ето всички резултати и класирането в групата:

ЮЖНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА „ШУМЕН“ – XVII КРЪГ
13 март 2022 г., неделя, 15.00 часа:
Ботев (Каменяк) – Енев-Дибич (Шумен) 0:2 (0:1)
Локомотив 2008 (Каспичан) – Устрем (Трем) 4:1 (2:0)
Заря 1962 (Звегор) – Хитрино (Хитрино) 2:4 (0:1)
Ендже (Царев брод) – Балкан 1965 (Градище) 2:0 (0:0)
Смядово (Смядово) – Чавдар 1926 (Дивдядово) 2:2 (2:0)
Върбица (Върбица) – Велики Преслав (В. Преслав) 3:0 (2:0)
Балкан (Средня) и Герой (Зайчино ореше) почиват

Класиране

1. Енев-Дибич (Шумен)                                                 15   14   1   0   74:4     43
  2. Чавдар 1926 (Дивдядово)                                          15   12   2   1   51:11   38
  3. Върбица (Върбица)                                                    14   11   0   3   38:13   33
  4. Смядово (Смядово)                                                    15    9   2   4    32:18   29
  5. Хитрино (Хитрино)                                                     14    8   1   5    35:19   25
  6. Герой (Зайчино ореше)                                              14    8   1   5    29:22   25
  7. Локомотив 2008 (Каспичан)                                       15    7   1   7    25:35   22
  8. Устрем (Трем)                                                            14    6   1   7    20:20   19
  9. Балкан (Средня)                                                        14    4   4   6    14:17   16
  10. Велики Преслав (В. Преслав                                     15    4   2   9    11:37   14
  11. Ботев (Каменяк)                                                       14    3   1  10   18:66   10
  12. Балкан 1965 (Градище)                                            15    2   3  10   17:34     9
  13. Ендже (Царев брод)                                                 15    2   1  12   15:43     7
  14. Заря 1962 (Звегор)                                                  15    1   2  12   16:56     5