дом Спорт Футболистите от Пристое с категорична победа в село Борци

Футболистите от Пристое с категорична победа в село Борци

0
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Победа“ (Пристое) категорично се наложиха при гостуването си на едноименният тим на село Борци. Двубоят от ХIV-тия кръг на Северна областна група „Шумен“ започна вихрено. Още в 5-та минута за нарушение в наказателното поле на домакините, извършено от вратаря беше отсъдена дузпа за гостите. С изпълнението се нагърби Ефе Ерджан с плътен удар откри резултата в мача 0:1. Десетина минути след това бърза атака на гостите завърши с подаване към Ерен Ерхан, който преодоля двама защитници и заби топката в мрежата за 0:2. До края на първата част нови два гола на Ерен Ерхан даде голямо предимство за гостите – 0:4.
В началото на втората част дойде и времето на футболистите от село Борци. За нарушение в наказателното поле на гостите главният съдия Веселин Гацев от Шумен посочи бялата точка – дузпа. Джан Ведат с плътен удар заби топката в мрежата 1:4. Десетина минути след това отново младата надежда на домакините Джан Ведат превзе вратата на гостите, след самостоятелен рейд в наказателното поле на гостите от село Пристое – 2:4. Щурмът на домакините продължи и в следващите десетина минути – атака след атака към вратата на „Победа“ (Пристое). След изпълнение от ъглов удар Шенол Ибрахим с глава вкара нов гол във вратата на гостите – 3:4. В 80-та минута контраатака на гостите завърши с подаване към Танжу Ружди, който надбяга защитата на домакините и сложи край на спора с нов гол – 3:5 при който резултат завърши и мача.
Лидерът на групата „Мълния“ (Климент) беше безпощаден срещу гостите от Каолиново. Резултат 9:2 не се среща често във футболните двубои дори и в четвъртото ниво на футбола в нашата страна. Головете за домакините реализираха: Денис Джемал (2), Сонер Насъф (2), Мерт Мюнюр, Желязко Ганчев, Емран Закир и два автогола на гостите. За тима на Каолиново двата гола вкараха: Ивелин Иванов и Иван Тотев.
В Браничево поради наказание лишаване от домакинство тима на „Заря“ (Тодор Икономово) спечели битката за второто място даващо право на участие във финалите срещу гостите от „Ракета“ (Тъкач) с 3:1. Равностойната игра през първото полувреме доведе до по един гов в двете врати, но щурма на символичните домакини през втората част доведе до нови два гола във вратата на „Ракета“ (Тъкач).
В Пет могили гостите от „Ясен“ (Ясенково) спечелиха гостуването след по-добра игра през второто полувреме, когато паднаха и победните два гола в двубоя. През първата част и тук мача беше с резултат 2:2.
Отборите на „Космос“ (Браничево) и „Зенит“ (Черноглавци) в този кръг почиваха и не прибавиха нищо към актива си.