дом Спорт Футболистите на „Волов“ се завърнаха с победа от Русе

Футболистите на „Волов“ се завърнаха с победа от Русе

0
Отборите на "Волов" и "Локомотив" Снимка: ФК "Локомотив" - Русе/Архивна

Футболистите на „Волов“ (Шумен) започнаха пролетния дял от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група с победа на чужд терен.
В Русе срещу местния тим „Локомотив“ шуменци играха доста мобилизирано и постигнаха пълен успех. В първата част на мача домакините играха с вятъра и поддържаха темпото на футболния терен. Младите русенски „железничари“ подкрепяни доста шумно от верните си привърженици осъществиха няколко опасни влизания към вратата на Стефан Петков, но без резултат. Шуменци също нападаха често вратата на Александър Ангелов, но в завършващата фаза грешаха. Така след равностойно първо полувреме двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.
Още в началото на второто полувреме гостите от Шумен взеха инициативата и обсадиха вратата на „Локомотив“. В 47-та минута новокартотекираният за пролетния дял от първенството Алекс Стойчев порази вратата на домакините – 0:1. Последваха нови атаки към вратата на русенци и доста пропуски на нападателите от Шумен. Все пак в 81-та минута Румен Касабов – друг новопривлечен футболист в тима на шуменци отбеляза гол във вратата на Александър Ангелов и удвои преднината на гостите. До края на мача нов гол не падна и двубоят завърши със закономерна победа на „Волов“ с 0:2.
В следващия ХV-ти кръг „Волов“ приема у дома един от водещите тимове в групата „Черноморец“ (Балчик), докато „Локомотив“(Русе) ще гостува на „Черноломец“ (Попово).