дом Други Футболистите на „Хитрино“ се поздравиха с трета поредна победа

Футболистите на „Хитрино“ се поздравиха с трета поредна победа

0
"Хитрино" (в лилав екип) срази "Заря" с 5:1 Снимка: 24shumen.com

В събота и неделя се изиграха футболните двубои от поредния V-и кръг от първенството в южна „А“ регионална група „Шумен“.
Тимът на „Хитрино“ прие у дома „Заря“ (Звегор) и го победи с изразителен резултат – 5:1. Началото на двубоя не предвещаваше такъв край. Двата отбора, представители на община Хитрино, заиграха „мъжки“ още с първия съдийски сигнал. Въпреки голямото си старание, до края на първата част младите футболисти не можаха да си отбележат голове.
Втората част започна с по-масирани атаки на „Хитрино“. Младите футболисти,голяма част от които са от школата на юноши старша възраст на „Волов“ (Шумен) с всеки изминала минута личеше, че налагат бързата и нападателна игра на футболния терен. И резултатите не закъсняха. Десет минути след началото на второто полувреме Венцислав Цветанов превзе вратата на Йордан Недков за 1:0. Две-три минути след това Емре Мехмед покачи на 2:0 след като преодоля няколко защитници на гостите и озовал се очи в очи с вратаря на гостуващият тим. В 65-та минута Алпер Басри направи резултата класически 3:0 след като получи подаване от Мехмед Бейтулов. Бързата игра на футболният терен доведе до отбелязването на още голове. Сали Салим от гостите намали на 3:1, но няколко минути след това отново Емре Мехмед покачи на 4:1, след неумела намеса на вратаря Йордан Недков. Крайното 5:1 оформи влезлият като резерва Юзджан Шабанов, надбягал от ляво защитата на „Заря“ и преодолял влезлия като резерва вратар на гостуващия отбор.
В южната група лидер е „Златен век 2020“ (Велики Преслав) с пълен актив от досега играните срещи. В този кръг „болярите“ от старопрестолната столица гостуваха на „Тошев“ (Правенци) и ги победиха с 3:1. Головете реализираха Христо Проданов (2) и Владимир Йорданов.
Ето всички резултати и класирането в групата след изиграните мачове в събота и неделя.
ШУМЕН: ЮЖНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА – V КРЪГ
Червена звезда 2022 (Дренци) – Спортист (Троица) 1:1
Тошев (Правенци) – Златен век 2020 (Велики Преслав) 1:3
Хитрино (Хитрино) – Заря 1962 (Звегор) 5:1
Балкан (Средня) – Велики Преслав (В. Преслав) 1:1
Близнаци 2022 (Близнаци) – Ботев (Каменяк) 4:0

1. Златен век 2020 (В. Преслав)                                        5 5 0 0 14:4 15
2. Хитрино (Хитрино)                                                        5 3 2 0 12:2 11
3. Близнаци 2022 (Близнаци)                                            5 3 0 2 10:7 9
4. Велики Преслав (В. Преслав)                                        5 2 2 1 13:6 8
5. Заря 1962 (Звегор)                                                       4 2 0 2 9:11 6
6. Червена звезда 2022 (Дренци)                                      5 1 2 2 10:9 5
7. Спортист (Троица)                                                        5 1 2 2 6:15 5
8. Балкан (Средня)                                                           5 1 2 2 6:5 5
9. Ботев (Каменяк)                                                           5 1 0 4 5:21 3
10. Тошев (Правенци)                                                       4 0 0 4 6:11 0

предишна статияПри съседите: 12 години затвор за убийство с мотика