дом Спорт Футболистите на „Ботев“ с трета поредна победа

Футболистите на „Ботев“ с трета поредна победа

0
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ от Нови пазар постигнаха трета поредна победа от началото на първенството в Североизточна Трета лига.
В среща от IV-тия кръг на градския стадион в Нови пазар те приеха тима на новака „Рилци“ (кв. „Рилци“, Добрич) и го победиха доста трудно с минималното 1:0. В първата част въпреки териториалното надмощие на домакините гол и така не падна след многото изгодни положения, пропуснати от Йордан Милков, Едис Ибрахим, Калоян Петров, Христо Станчев, Дениз Кадир и Йордан Нотев. В началото на втората част „Ботев“ отново заигра силно и се заредиха не една и две атаки към вратата на Пенко Димов. Треньорът на домакините Диян Кирилов пусна в игра Митко Митков (Бомбата), който в 62-та минута след самостоятелен рейд премина през двама–трима състезатели на „Рилци“ и простреля вратата им – 1:0. Голът вдигна самочувствието на „Ботев“, но до края на мача нападателите им така и не намериха правилния път за нови попадения във вратата на Пенко Димов. Третата поредна победа прати тима на трето място във временното класиране след водача „Лудогорец 1945“ III (Разград) и „Септември 98“ (Тервел).
В следващия кръг „Ботев“ гостува на „Светкавица“ (Търговище), а „Рилци“ приема у дома „Устрем Д“ (Дончево).