дом Спорт Футболист на „Смядово“ с хеттрик в мача със „Заря 1962“

Футболист на „Смядово“ с хеттрик в мача със „Заря 1962“

0
"Смядово" (в жълти екипи) надделя над "Заря 1962" с 3:0

Футболистите на Смядово от едноименния тим постигнаха категорична победа като гости на „Заря 1962“ (Звегор).
Двубоят се игра на Разпети петък и бе от поредния ХХII-ри кръг от футболното първенство на Южна „А“ Регионална група „Шумен. Гостите, твърдо на четвърто място в класирането, започнаха уверено мача. С много разиграване на топката те често се озоваваха пред вратата на Йордан Недков. Многоходовите им атаки, осъществени чрез Георги Сираков, Георги Георгиев, Недко Спасев и Мирослав Желязков обаче бяха все безрезултатни. В средата на първото полувреме обаче поредна атака на гостите завърши с гол, отбелязан от Георги Сираков, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
Още с началото на второто полувреме Георги Сираков прехвърли вратаря на домакините – 0:2. Негативният резултат за домакините принуди ръководството на футболния клуб да пусне в игра нови играчи – свежи сили с цел подобряване на играта на футболния терен. Играта се съживи, но гол и така не падаше в нито едната врата. В средата на втората част, бърза атака на домакините завърши с нарушение в наказателното поле на гостите – дузпа. Пламен Маринов стреля силно, но вратарят на гостите Васил Кирилов с вещина спаси плонжирайки и хващайки топката с ръце. Това даде нови импулси на гостите и те в края на мача отбелязаха нов гол във вратата на „Заря 1962“ (Звегор). Негов автор отново стана Георги Сираков с хеттрик в мача.
Победата затвърди тима на „Смядово“ на четвъртата позиция в класирането с 39 точки след лидера „Енев-Дибич“, „Чавдар“ (Дивдядово) и „Върбица“, докато новата загуба у дома остави тима на „Заря 1962“ (Звегор) – само с 8 точки в дъното на класирането.
Останалите двубои от Южна „А“ регионална група „Шумен“ са в понеделник, 25 април.

предишна статияГлобалната организация Superbrands: Майонеза „Краси“ е водеща потребителска и бизнес марка на българския пазар
Следваща статияCOVID-19: 287 случая, в Шуменско са 3