дом Спорт ФК „Златен век“ (Велики Преслав) с пълен актив в Южната група

ФК „Златен век“ (Велики Преслав) с пълен актив в Южната група

0
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Златен век “(Велики Преслав) постигнаха трудна победа в мача срещу „Балкан“ (Средня). Двубоят се игра на градския стадион в старопрестолната столица и бе наблюдаван от близо 100-тина любители на футболната игра. Домакините – едноличен лидер в Южна „А“ регионална група „Шумен“ започнаха двубоя със самочувствие. Честите им атаки, главно по едното крило чрез Данаил Димов, с центрирания към централния нападател Христо Проданов, така и не дадоха резултат в първата част на мача. Ще се запомнят центриранията от ъгловите удари с разбъркване в наказателното поле на гостите, както и решителните намеси на вратаря на гостите Рахми Илхан – опазил вратата си суха. Гостите от Средня също често нападаха вратата на Гюнеш Мустафа чрез Сердар Невзатов и Едис Ватансевер. Въпреки голямото желание на отбелязване на гол, такъв не беше реализиран и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.
През втората част играта отново беше доста динамична – с непрестанни атаки и към двете врати. „Болярите“ от Велики Преслав се настаниха трайно в игралното поле на „Балкан“ (Средня), но отново пропуски на нападателите им остави резултата непроменен. В средата на втората част бърза контраатака на гостите изведе Едис Ватансевер очи в очи с вратаря на домакините. Играещият като централен защитник и капитан на „Златен век“ (Велики Преслав) Захари Минчев събори нападателя на гостите преди да нанесе шута към вратата им. Главният съдия Мартин Димитров реагира мигновено и отсъди нарушение на линията на наказателното поле и показа директен червен картон на Захари Минчев. От прекият свободен удар обаче гостите и така не успяха да се възползват като изстреляната топка премина на сантиметри от страничният стълб на вратата на домакините. Няколко минути след това за нарушение в наказателното поле на „Балкан“ (Средня) извършено срещу Недко Спасев, дузпа беше отсъдена в полза на „Златен век“ (Велики Преслав). С изпълнението се нагърби Данаил Димов, който с плътен удар в дясно заби топката в мрежата – 1:0. До края на срещата двата отбора положиха големи усилия за нов гол, но такъв не беше отбелязан и мача закономерно завърши с победа на „Златен век“(Велики Преслав), която е 6-та поредна от началото на първенството. „Балкан“ (Средня) остави добро впечатление с играта си във Велики Преслав. През втората част на мача при резултат 0:0 нападателя им Сердар Невзатов нацели гредата на домакините, а на два пъти нападателите им направиха непростими пропуски в наказателното поле на домакините. Все пак победата на „Златен век“ (Велики Преслав) е в резултат на задружните усилия на целият отбор, който е доста млад и е с перспектива в следващите двубои и първенства.
В следващият кръг „Златен век“ (Велики Преслав) гостуват на „Хитрино“.