дом Спорт ФК „Върбица“ спечели промоция за финалите

ФК „Върбица“ спечели промоция за финалите

0

В неделя се играха срещите от предпоследния ХХIX-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Победата на „Върбица“ в Зайчино ореше ги направи финалисти. След равностойно първо полувреме двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство. През втората част гостите от Върбица използваха изгодните си за гол ситуации и с две попадения на Али Йозканов и едно на Ерджан Онбашиев спечелиха промоцията да играят след две седмици на финалите за 3-4 място срещу тима на „Устрем“ (Пет могили) – втори в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Другият претендент „Чавдар“ (кв. “Дивдядово”) прегази гостите от „Балкан“ (Средня) със 7:0, но изостава с 3 точки, които може би ще се запазят и след последния кръг другата седмица.
Изненадата в кръга са загубите у дома на „Балкан 1965“ (Градище) с 0:2 от гостите „Велики Преслав“. След нулевото равенство на полувремето, футболистите от старопрестолния град взеха инициативата и с головете на Петко Петков и Христо Проданов спечелиха двубоя. За гостите голяма заслуга за победата на чужд терен има вратаря Христо Бойчев спасил много критични ситуации пред вратата си.
В Каменяк местният тим не успя да спечели домакинството срещу „Локомотив“ (Каспичан) и двубоя завърши без победител 1:1. Двата гола във вратите паднаха през първото полувреме. Гостите поведоха с гола на Ивайло Иванов, но домакините успяха в края на първата част да изравнят с гола на Хамза Руфи. През втората част играта беше доста динамична, но до нов гол не се стигна.
„Ендже“ (Царев брод) отново напомни за добрите си години. На негостоприемният терен на „Устрем“ (Трем) гостите успяха да реализират пет гола дело на Хакан Шюкрю с хеттрик и два гола на Мехмед Селяйдин (Мемо). Домакините успяха да вкарат гола на честа още в първата част на мача.
В Хитрино едноименният тим прие гостите от Смядово. В един доста интересен мач изпълнен с много обрати „Хитрино“ успя да спечели след като на полувремето губеше с 1:2. Гостите от Смядово в 23-та мин. успяха да поразят вратата на Янислав Желязков директно от ъглов удар изпълнен прецизно от Станислав Петров. В 40-та мин. Галин Антонов с глава удвои преднината на гостите от рамките на наказателното поле. Минута преди последният съдийски сигнал за първото полувреме на Руслан Илиев домакините успяха да вкарат първото си попадение реализирано също с глава от защитника Шорай Хасан – 1:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През второто полувреме играта на „Хитрино“ коренно се промени. Емре Рида, Васил Христов, Стефан Гочев и Тунджай Али бяха няколко пъти изведени „очи в очи“ с вратаря на гостите Васил Кирилов, който между другото спаси не едно и две критични ситуации и през първата част на мача. Десетина минути след началото на второто полувреме Тунджай Али не сгреши и възстанови равенството – 2:2. В 68-та мин. Васил Христов“ с бомбен удар обърна мача в полза на домакините поразявайки вратата на Васил Кирилов за 3:2. Десет минути преди края на мача Емре Рида успя да вкара за 4:2.
„Енев-Дибич“ и „Заря“ (Звегор) в този кръг почиваха.

Енев-Дибич (Шумен) и “Заря 1962” (Звегор) почиват

1. Енев-Дибич (Шумен)                                                    25 23 1 1 132:10 70
2. Върбица (Върбица)                                                      25 21 1 3 80:21   64
3. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                        25 19 4 2 85:17   61
4. Смядово (Смядово)                                                      25 13 4 8 52:35   43
5. Хитрино (Хитрино)                                                       25 13 3 9 57:39   42
6. Герой (Зайчино ореше)                                                25 13 3 9 47:38   42
7. Локомотив 2008 (Каспичан)                                         26 9 4 13 41:58   31
8. Устрем (Трем)                                                              26 9 4 13 35:55   31
9. Ендже (Царев брод)                                                     25 8 1 16 38:71   25
10. Велики Преслав (В. Преслав)                                     25 7 3 15 22:70   24
11. Ботев (Каменяк)                                                        25 7 2 16 32:91   23
12. Балкан (Средня)                                                        25 5 6 14 25:51   21
13. Балкан 1965 (Градище)                                             25 5 5 15 34:58   20
14. Заря 1962 (Звегор)                                                    25 2 3 20 32:98    9

предишна статияПедагози се събират в Шумен за обмяна на иновативни педагогически практики