дом Спорт ФК „Тошев“ (Правенци) с финален спринт в края на есенния дял от...

ФК „Тошев“ (Правенци) с финален спринт в края на есенния дял от първенството

0

Футболистите на „Тошев“ (Правенци) победиха с 3:0 у дома „Заря 1962“ (Звегор) в отложена от III-тия кръг среща. Това беше финален спринт за новаците в групата в края на есенният дял от първенството, което ги прати на 6-то място в класирането.
Двубоят започна много добре за двата тима, заемащи места във втората половина в класирането. Домакините, подкрепяни от доста солидна публика, на всяка цена желаеха да победят, за да се придвижат по-напред от последното 10-о място. Въпреки непрестанните атаки в първото полувреме, местните млади футболисти така и не намериха правилния път към вратата на гостите, пазена от Йордан Недков. Свои шансове имаха и гостите от село Звегор, но пропуските на Момчил Кънев, Ниязи Илязов и Ертан Лютфи остави резултата непроменен.
Още в началото на второто полувреме домакините се настаниха трайно в игралното поле на гостите. Атаките им, предимно чрез Еркан Емин, Октай Васви и Джан Ридван, на няколко пъти застрашиха вратата на гостите. При една от поредните атаки на домакините топката удари ръката на състезател на „Заря“ в наказателното им поле, а това даде основание на главният съдия Йордан Митев да покаже бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Еркан Емин – 1:0. Това вдигна самочувствието на състезателите на „Тошев“ и те заиграха с още по-голямо желание за по-изразителна победа. За разлика от тях гостите от село Звегор се стъписаха и намалиха оборотите на футболния терен. Това обаче им костваше нови два гола, реализирани от Джан Ридван в 80-та минута и влезлия като резерва Мустафа Ирфан в 89-та минута. Заслужена трета победа на „Тошев“ в есенният дял от първенството, което ги прати от 10-о на 6-о място в класирането.