дом Спорт ФК “Смядово“ в битка за четвъртото място в Централна група „Шумен“

ФК “Смядово“ в битка за четвъртото място в Централна група „Шумен“

0

Футболистите на „Смядово“ (Смядово) постигнаха най-голямата си победа в Централна областна група „Шумен“ от началото на първенството срещу аутсайдера в групата „Енже“ (Царев брод). Двубоят от ХV-тия кръг се игра в неделя по обяд при слънчево и доста топло за втората половина на месец април време, като беше наблюдаван от доста малобройна публика. За гостите победата беше необходима в битката за четвъртото място в крайното класиране – даващ право на участие на финалите за определяне на първенците в Шуменска област, заедно с победителите от другите две групи. Въпреки изразителната победа с 8:0 играта на отбора на „Смядово“ не се хареса дори и на малобройната публика. С тази вяла, неорентирата и разпокъсана игра тима на град Смядово ще е желан съперник (ако се класира де) на всички отбори – финалисти от Шуменска област. Срещу аутсайдера „Ендже“ (Царев брод) мача премина под пълната диктовка на гостите, но играта на футболния терен бе под всяка критика. Футболистите на гостите с доста натрупани килограми се движиха трудно по терена, подаванията им бяха неорентирани, атаките им безцелни. Слабата игра на домакините им дадоха възможности за отбелязването на осем гола във вратата на Андрей Жечев – четири през първата част, като единият е от дузпа и четири през втората част. Имената си на голмайстори записаха: Мирослав Желязков (3), Станислав Петров (2), Валентин Димитров (2) и Красимир Йовчев.
В останалите срещи от кръга лидера „Чавдар“ (Дивдядово) победи с 3:1 гостите от „Волов“ (Шумен) с головете на Асен Гайдарджиев (2) и Жулиен Жечев. В края на мача младите шуменци реализираха поне гола на честа за крайното 3:1.
Дъжд от голове имаше на мача в село Дибич с гостите от „Златен век“ (Велики Преслав). Три от головете паднаха през първото полувреме, останалите четири през второто. Голямата загуба на футболистите от старопрестолната столица е в резултат на доста подмладеният състав през пролетният дял от първенството. В мача с „Енев“ (Дибич) участваха 6 момчета от юношеските формации на клуба – Димитър Стойков, Живко Петров, Ивайло Иванов, Йордан Стефанов, Баръш Мерджанов и Антон Георгиев на които тима от старопрестолната столица ще разчита и в следващите двубои. „Момчетата показаха старание и отлично представяне въпреки голямата загуба. Все пак играхме срещу миналогодишният шампион на Шуменска област“-казаха след мача ръководители на ФК “Златен век“ (Велики Преслав).
„Ботев“(Нови пазар) спечели с минималното 1:0 двубоя срещу „Шумен 2007“ с гол реализиран от дузпа през втората част. Гостите от Шумен са недоволни от съдийската бригада ръководила мача. Победата осигури на „Ботев“ (Нови пазар) участие на финалите в края на първенството.