дом Спорт ФК „Шумен 2007“ загуби у дома от ФК „Върбица“

ФК „Шумен 2007“ загуби у дома от ФК „Върбица“

0

Младите футболисти на „Шумен 2007“ загубиха с 0:3 от добре играещият тим на „Върбица“. Двубоят бе на градския стадион „Панайот Волов“ пред около 100-тина зрители и бе от поредният VI-ти кръг на Централна „А“ регионална група „Шумен“. Гостите от Върбица започнаха със самочувствие двубоя и още в 10-та минута поведоха в резултата. Християн Андонов преодоля няколко защитници на шуменци и от близко разстояние заби топката в мрежата на Петър Илиев – 0:1. Гола вдигна на щурм младите футболисти от Шумен, но прибързаността и неумението да атакуват по крилата не им донесе успех в следващите минути от двубоя. За разлика от тях гостите, въпреки че играеха със състезатели с доста големи килограми владееха играта и често атакуваха вратата на съперника. В 25-ата минута след центриране от ъглов удар отново Християн Андонов с глава удвои преднината на гостите от Върбица. Минута преди последният съдийски сигнал за първата част Тургут Велиев отново наказа домакините за 0:3.
Второто полувреме шуменци така и не намериха правилния път, за да превземат вратата на „Върбица“. Найден Георгиев, Теодор Господинов и Александър Цонков имаха изгодни за гол ситуации, но все безрезултатни. Направените няколко смени също не дадоха положителен резултат. Гостите от Върбица също имаха едно –две чисти положения – също пропуснати от Ерджан Онбашиев.
Победата прати тима на Върбица на 4-то място в класирането след „Енев“ Дибич), „Локомотив“ (Каспичан) и „Чавдар“ (Дивдядово). „Шумен 2007“ остана на 7-мо място с 6 точки.
В събота се изиграха още два двубоя в Централна „А“ регионална група „Шумен“. В битка за челно класиране в Каспичан местният „Локомотив“ завърши наравно 2:2 с „Чавдар“ (Дивдядово). Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но гостите успяха да изравнят от две дузпи отсъдени в продълженията на първата и втора част на мача.
„Ендже“ (Царев брод) загуби у дома от „Герой“ (Зайчино ореше) като двата гола в полза на гостите бяха отбелязани в първото и второ полувреме.